Вінниця вибилася в лідери
З міст-мільйонників найбільше подешевшали квартири в Одесі — на 20,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У Харкові середні ціни пропозиції знизилися на 17,9%, у Львові — на 14,8%; у Дніпрі — на 14,1%.
“Пам’ятаєте, раніше найсильніше ціни падали в столиці, майже на третину? Тепер у неї досить щадний показник — мінус 10,3% до минулорічного показника. Ми пояснюємо це збільшенням частки продавців, які виставляють свої об’єкти за цінами, дуже близькими до очікувань покупців”, — пояснив Гусельников.
Найскромніша динаміка в країні біля Ужгорода (зниження за рік на 8,8%), також відносно стабільні ціни Рівному та Хмельницькому (впали на 10,2%). А ось несподіваним чемпіоном по втраті вартості квадратного метра житла стала Вінниця.
“За рік квартири тут подешевшали майже на 25%. Чому? Не знаю, але ріелтори жартують, що нові бюрократи продають свої квартири у Вінниці і перебираються в столицю”, — зазначив Гусельников.
Знижки — лише на неліквід
Загальна тенденція у всіх регіонах схожа — дешевшає тільки низькопробне житло.
“Хрущовки-панельки втрачають в ціні. Австрійські і польські будинки — ні”, — уточнив голова Львівського відділення АФНУ Андрій Борисов.
Утримати ціну на житло спорудження 50-80-х років минулого століття може тільки хороша локація.
“Двушку-хрущовку на Чупринці продали днями за 900 доларів за квадратний метр. Аналогічного формату житло на Білоцерківській не продаси й за 800”, — навів приклад Борисов.
А панельки на Сихова, за його оцінкою, можна підшукати і до 600 доларів за квадратний метр.
“В принципі, за такі гроші можна інвестувати в квартири на нульовому циклі в новобудовах. Правда, це буде дуже компромісна локація… Хоча, вклавши в ремонт і облаштування, ви вийдете на ті ж 800-900 доларів за квадрат, що і в готових об’єктах вторинного фонду”, — говорить Борисов.
0 Коментарів - Написати коментар