Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Проєкту міжнародної технічної допомоги «Реформа у сфері енергоефективності в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у 12 обласних державних адміністраціях України розпочато пілотний проєкт з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель.
До бази даних включені ті будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету.
За результатами співпраці Мінрегіону, пілотних ОДА та експертів з технічної підтримки Проекту GIZ сформовано базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель.
Відповідальним особам на місцях було надано можливість пройти відповідне навчання від Проєкту GIZ та застосовувати отримані знання під час формування бази будівель та відстеження енергоспоживання будівель. Наразі база налічує 6293 об’єктів з 408 населених пунктів згідно списків наданих ОДА.
«Цифровізація сфери енергоефективності будівель на сьогодні в практичному сенсі наближає політику енергоефективності до європейського виміру. Цей Проєкт є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель та сприятиме впровадження систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору. Плануємо, що найближчим часом він розшириться на інші області», – зазначив Перший заступник Міністра Василь Лозинський.
На разі Мінрегіоном розробляються механізми розвитку бази будівель, напрацьовуються шляхи її масштабування для розширення обсягів охоплення громадських будівель та долучення нових категорій відань.
З рейтингами енергоефективності будівель можна ознайомитися на офіційних сайтах 12 обласних державних адміністрацій.
1. Сумська
2. Миколаївська
3. Полтавська
4. Житомирська
5. Чернівецька
6. Херсонська
7. Рівненська
9. Львівська
10. Донецька
11. Вінницька
0 Коментарів - Написати коментар