Знайомимось з історичними будівлями Івано-Франківська. Міська Ратуша

Це найдавніша споруда Івано-Франківська. В її історії можна виділити чотири періоди.

Перша ратуша (1672—1677). Ратуша використовувалася для засідань місцевої ради та суду. З її вежі контролювали спалахи пожеж, а також вели спостереження за переміщенням турецьких і татарських загонів під час турецько-польської війни. В 1677 році ратушу розібрали через низьку надійність, за іншими джерелами через невдоволеність засновника міста Андрія Потоцького її архітектурою.

Друга ратуша (1695—1868). В 1695 році на замовлення власника міста Йосипа Потоцького було зведено нову ратушу. Вона мала дев'ять поверхів та була хрестоподібною у плануванні. На ратуші був годинник, який кожних п'ятнадцять хвилин відбивав час за допомогою дзвонів. Над годинником була обладнана кімната для вартових, які при виявленні небезпеки (пожежа, напад ворога) трубили в сурми. На першому поверсі розташовувалися крамниці, їх було аж 24. В підвалі ратуші була в'язниця, де тримали злочинців та опришків.

https://www.nadiyahotel.com/sites/default/files/images/ratush590.jpg

Третя ратуша (1871—1915). В 1868 році в місті сталася Мармулядова пожежа. Тоді вигоріло чверть міста, а від ратуші залишився лише залізний скелет. В 1871 році було збудовано нову ратушу, яка мала вигляд двоповерхового будинку з високою вежею. До п'ятого поверху вона була облицьована білим мармуром, а зал засідань міської ради був прикрашений написами про історичні події Івано-Франківська.

Четверта ратуша (1935 — донині). Під час Першої світової війни ратушу сильно пошкодила австрійська артилерія. Будинок перебував в аварійному стані. Через економічну кризу 20-х років у міської влади не було змоги провести реконструкцію. Лише в 1929 році розпочалися будівельні роботи, які тривали до 1935 року. За часів гітлерівської окупації німці вирішили знищити ратушу, але змогли лише підірвати північно-західне крило. В 1959 році в приміщенні Ратуші відкрився Івано-Франківський краєзнавчий музей.

Фонди музею налічують понад 110 тисяч одиниць, серед яких ікони, зброя, живопис, графіка, археологічні предмети.

24 серпня на Ратуші відкрили туристичний оглядовий майданчик.