Житло доступне! Які програми іпотеки доступні зараз франківцям?


Україна, як і будь-яка інша країна, стикається з проблемою доступності житла для своїх громадян.

 

Проте, останнім часом українцям надається можливість отримати фінансову підтримку для придбання власного житла завдяки різним програмам іпотеки.

 

Однією з таких ініціатив є програма «єОселя», яку ми розглянемо детальніше.     Програма «єОселя» – це урядовий проєкт, розроблений для підтримки осіб, що здійснюють важливу діяльність на користь держави, зокрема військовослужбовців, медиків, вчителів та науковців.

 

Він пропонує їм можливість отримати житло на вигідних умовах, з пільговою процентною ставкою, тривалим терміном кредитування та мінімальним першим внеском. Категорії громадян, що можуть скористатися програмою, включають:

 • Військових контрактників та членів їхніх родин.
 • Працівників медичної сфери.
 • Педагогів.
 • Науковців та науково-педагогічних працівників.

Умови іпотеки за програмою «єОселя» передбачають:

 • Кредитування під 3% річних.
 • Термін кредитування до 20 років.
 • Початковий внесок від 20%.

Учасниками програми можуть стати громадяни України віком від 18 до 70 років, які не мають власного житла або потребують покращення житлових умов. Процедура участі включає подачу заявки через додаток «Дія», вибір банківської пропозиції, перевірку документів та оформлення необхідних договорів.

Крім «єОселя», існують інші програми, такі як «єВідновлення» та «Молодіжний кредит», які також спрямовані на покращення житлових умов громадян. «єВідновлення» допомагає тим, чиє житло постраждало внаслідок ракетних обстрілів, а «Молодіжний кредит» спрямований на підтримку молодих сімей та осіб, сприяючи їхньому соціальному розвитку.

Ці програми відіграють важливу роль у забезпеченні доступного житла, підтримці соціального розвитку та стимулюванні економічної активності, дозволяючи громадянам реалізовувати мрію про власне житло.   Програма «єВідновлення» надає українцям можливість придбати нове житло за допомогою житлових сертифікатів, виданих як компенсація за зруйноване. Ця ініціатива стала значущим кроком у відновленні життя тисяч сімей, які втратили своє житло внаслідок обстрілів.     Процес отримання житлового сертифіката «єВідновлення» є досить простим та доступним у додатку «Дія». Українські сім’ї можуть використовувати компенсовані державою кошти для купівлі нового житла, дотримуючись конкретної послідовності дій.

До осіб, які мають право на компенсацію, входять власники пошкодженої нерухомості, інвестори в невведенні в експлуатацію об'єкти, члени житлово-будівельних кооперативів та їхні спадкоємці.

Щоб скористатися програмою, учасники повинні встановити оновлену версію додатка «Дія», подати заявку на руйнування нерухомості, а потім забронювати кошти через розділ «єВідновлення». Після підтвердження бронювання учасники мають 30 днів для укладення угоди купівлі-продажу житла.

Програма «єВідновлення» не лише допомагає відновити життя тисячам сімей, але й надає зручні умови для вибору місця для нового життя, комфортну нерухомість та легкі процедури оформлення права власності. Ця ініціатива відкриває нові перспективи для громадян, сприяючи їхньому поверненню до нормального життя.

Ще одною цікавою програмою, але вже для молодих сімей та громадян, є молодіжне іпотечне кредитування. Ця програма створена для того, щоб надати молоді можливість здійснити свою мрію про власне житло, зменшивши фінансові бар'єри та сприяти соціальному розвитку.

Програма молодіжного іпотечного кредитування допомагає молодим родинам у фінансуванні покупки житла. Молоді люди та сім'ї, що відповідають певним критеріям, мають можливість отримати кредит.     Основні критерії включають:

 1. Родини, де обидва партнери молодші за 35 років.
 2. Батько або мати молодші за 35 років, які виховують дітей самі.
 3. Незаміжні/неодружені особи або науковці до 40 років з науковим ступенем доктора наук.

Розмір кредиту визначається на основі стандартів житлової площі на особу, вартості будівництва житла за квадратний метр та витрат на страхування під час будівництва. Різниця у вартості житла покривається особистими коштами позичальника.

Програма молодіжного іпотечного кредитування сприяє створенню нового покоління власників нерухомості. Процентна ставка для осіб без дітей становить 7% на рік, що робить кредит доступним та сприяє стабільності у житловому секторі.

Отримання кредиту передбачає декілька етапів:

 1. Заповнення аплікаційної форми позичальником.
 2. Реєстрація в місцевому відділенні Фонду.
 3. Подача необхідних документів, включаючи заяву, довідку про реєстрацію на квартирний облік, копії особистих документів, що підтверджують дохід та сімейний статус.
 4. Внесення початкового внеску в розмірі не менше 6% від вартості житла.
 5. Вибір житла, що не має юридичних обтяжень, та здійснення щомісячних платежів за кредит.

Ця програма, підтримана Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву, надає прогресивні умови для покупки житла, сприяючи зростанню нового покоління власників нерухомості та забезпечуючи їм доступ до кредитів за сприятливими умовами.

Усі ці програми відкривають нові можливості для людей, які хочуть мати своє власне житло. Ці програми не лише зменшують фінансовий бар'єр, але й сприяють соціальному розвитку та стимулюють економічну активність. Завдяки цим ініціативам громадяни України з легкістю можуть втілювати в реальність свої мрії про власну оселю.