У Франківську завершують реставрацію палацу єпископа, де УГКЦ відкриє дитсадок


Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ завершує ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення – адмінбудинку на вулиці Шевченка, 16.

 

Про це пише Побудовано з посиланням на Департамент містобудування та архітектури ІФ.

 

У палаці, який був резиденцію станиславівських греко-католицьких єпископів, під час свого архієрейського служіння послідовно мешкали чотири єпископи Станиславівської єпархії:

 

  • Пелеш Юліан (1843–1896), пізніше був єпископом Перемиської єпархії;
  • Куїловський-Сас Юліан (1826–1900), згодом галицький митрополит у Львові;
  • Шептицький Андрей (1865–1944), надалі галицький митрополит у Львові;
  • Хомишин Григорій (1867–1947), заарештований НКВС «за антинародну діяльність».

 

Після арешту єпископа Хомишина палац передали під військовий штаб радянської армії. Від 2003 року тут містився обласний господарський суд. У 2021 пам’ятку повернули у власність УГКЦ. Церква розпочала підготовку до проведення ремонтно-реставраційних робіт з отриманням усіх відповідних дозволів.

 

«Можна ставити у приклад нашим проєктним, підрядним організаціям, власникам пам’яток архітектури, як треба доглядати за своїми об’єктами», – каже архітектор Володимир Ідак.

 

 

Надалі Івано-Франківська архієпархія планує використання пам’ятки на вулиці Шевченка, 16 для дошкільного навчального закладу.

 

«Буде ясельна, молодша, середня і старша групи по 15 дітей в кожній. По проєкту передбачили укриття в підвальних приміщеннях, яке облаштовують, щоб діти могли безпечно перебувати в ньому під час тривог», – розповів економ Івано-Франківської архієпархії УГЦК о. Іван Горнецький.

 

За словами Горнецького, кованій огорожі, що була поруч будинку, нічого не загрожує. Вона повернеться на своє місце з майстерні після реставрації.

 

“Ми шукаємо кошти у благодійників, зокрема і з-за кордону. Більшість фінансових джерел – іноземні благодійники”, – додає отець УГЦК.