"Результати проведеного Агентством моніторингу програми свідчать: програма була, є і буде затребуваною. Завдяки широкій інформаційній роботі Держенергоефективності, популяризації вже успішних прикладів участі населення у програмі українці переконуються в її ефективності. Подвійне, а інколи й потрійне співфінансування енергоефективних заходів з державного та місцевих бюджетів – економічно вигідний шлях до утеплення власного помешкання, що, наприклад, самотужки осилити не всім легко", - повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Зокрема, за минулий тиждень 4127 домогосподарств стали учасниками програми, залучивши в державних банках 86.5 млн грн. на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання для утеплення приватного житла.
118 домовласників планують замінювати газові котли на твердопаливні, на купівлю яких використають разом 2,5 млн гривень.
Продовжують приєднуватися до програми і ОСББ та ЖБК. За тиждень про свої наміри реалізувати у багатоповерхівках енергоефективні проекти заявили ще 4 ОСББ.
"Впевнений, що попит на програму зростатиме ще швидшими темпами ніж минулого року. Цьому сприятиме більша кількість банків-учасників програми та конкуренція між ними. Як тільки цього року до програми приєднався ПриватБанк з наміром запровадити відсоткову ставку за "теплими" кредитами у розмірі щонайбільше 18%, інші банки прийняли рішення зменшувати свої відсоткові ставки. Тепер в Ощадбанку та Укргазбанку вони також не перевищують 18%-ий рубіж", - відзначив Сергій Савчук.
Голова Агентства нагадав, що якщо населення звертатиметься до місцевих органів влади за отриманням співфінасування на утеплення житла, то зможе розраховувати ще і на погашення відсоткової ставки за "теплими" кредитами.
0 Коментарів - Написати коментар