Як змінювалися ціни на первинку в Івано-Франківську у 2023 році


Ринок нерухомості Івано-Франківська вразив усіх своєю динамікою цін у 2023 році.

 

По статистичних даних Lun, середня ціна на первинне житло за минулий рік зросла на 21,7%. З 23 400 грн у січні до 28 500 гривень у грудні.

 

Ось як змінювались ціни протягом року:

 

 

Це значуще зростання призвело до обговорення та аналізу факторів, які вплинули на цю тенденцію.

 

  1. Економічні та політичні фактори. Одним з основних впливових чинників є економічна ситуація. Зростання зарплат, невелике підвищення рівня зайнятості, велика кількість ВПО та збільшення серед покупців чисельності військовослужбовців та їх сімей в регіоні стимулює зростання попиту на первину нерухомість, і, як наслідок, стимулює підйом цін.
  2. Зростання вартості будівельних матеріалів. Здорожчання цементу, металу та інших матеріалів призвело до збільшення витрат на будівництво, що відображається у вартості новобудов.
  3. Зростання попиту від інвесторів. Івано-Франківськ стає все більш привабливим для інвесторів, які вкладають кошти в житлові проєкти. Збільшення інвестицій в регіон призводить до вищих цін на новобудови та земельні ділянки.

 

Не дивлячись на прогнози та певні обурення щодо зростання цін, експерти вважають, що ціни на первинному ринку в Івано-Франківську не будуть зменшуватися в найближчому майбутньому.Чому варто купувати зараз?

Хоча ціни зросли, купівля житла в Івано-Франківську залишається вигідною і перспективною інвестицією. Розвиток інфраструктури, збільшення рівня життя та активний економічний розвиток регіону впливають на подальший ріст цін.

 

Ось кілька переконливих причин, чому купівля зараз – це розумне рішення:

  1. Івано-Франківськ – місто, що розвивається. Збільшення інвестицій та зростання індексу якості життя створюють лише сприятимуть росту цін на житло.
  2. Інфраструктурні зміни. Плановані інфраструктурні проєкти в регіоні, такі як будівництво другого моста на Пасічну, нових доріг, шкіл та магазинів, зроблять місто ще більш привабливим для мешканців, що може позитивно вплине на ціни на нерухомість.
  3. Інвестиції в майбутнє. Купуючи зараз, ви вкладаєте кошти в перспективну нерухомість, яка може стати об’єктом інтересу та прибутку в майбутньому.

 

У підсумку, попри тимчасове зростання цін на житло в Івано-Франківську, вигоди від інвестування в майбутнє переважають.

 

Купівля квартири зараз може стати вигідним вкладенням коштів у ваше майбутнє.