Фальшиві оголошення про здачу квартир можна зустріти на сайтах оголошень і в соціальних мережах, розповідає ріелтор Максим Бабуряк. Клієнти "ведуться" на привабливі оголошення про здачу дешевих квартир недалеко від метро, однак виявляється, що для того, щоб отримати номер телефону власника квартири, з ріелтором потрібно укласти договір про надання інформаційних послуг, попередньо оплативши послуги, пише газета Сегодня.
"Якщо пропонують відразу заплатити незрозуміло за що, обіцяють величезну кількість дешевих квартир, повернути гроші, якщо таку квартиру не знайдуть, значить це шахраї", – розповідає ріелтор.
Ріелтор зобов'язаний разом з власником показати квартиру, а після оформити договір оренди. Крім цього, в обов'язки брокера входить перевірка документів, що підтверджують право власності на нерухомість. Щоб не попастися на вудку недобросовісних ріелторів Максим Бабуряк радить:
- не платити ріелтору до моменту укладення договору оренди. Якщо агентство вимагає заплатити певну суму коштів ще до моменту укладення договору оренди, впевнений ріелтор, швидше за все такі "брокери" надають інформаційні послуги.
- перевіряти документи на право власності. Власник квартири повинен показати документи, що підтверджують право власності на житло та свій паспорт. Крім того, як радить експерт, в документах на право власності необхідно перевірити, хто ще є власником житла.
- обов'язково укласти договір оренди. У договорі, як пояснює ріелтор Юрій Стажнюк, повинні бути вказані правильні паспортні дані власника квартири, адреса самої квартири і дані квартиранта.
- шукати перевіреного ріелтора. Брокери, розповідає Максим Бабуряк, дорожать своїм ім'ям і найчастіше працюють з певною базою клієнтів.
0 Коментарів - Написати коментар