Відомо, як змінилося економічне становище мешканців західних областей внаслідок війни


Серед мешканців західних областей, які мали роботу до війни, половина — 49% — сьогодні не працюють.

 

Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг».

 

Водночас 28% працюють у звичному режимі, 19% — віддалено або частково, лише 2% — знайшли собі нову роботу.

 

«Це показник не лише економічних проблем, але і соціально-психологічних. Робота — це не лише економіка, це звичний спосіб життя, спілкування та взаємодія з іншими, структурованість часу, те, що стабілізує, надає впевненості, знижує тривогу і підвищує самооцінку», — йдеться у повідомленні.

 

Так, суттєва частина громадян втратили таку підтримку і більш вірогідно отримали вищий рівень дезадаптації. Найбільше це торкнулося мешканців сходу (74%), молоді до 35 років (60%) та тих, хто покинув своє місто (66%).

 

Зазначимо, що економічне становище внаслідок війни не змінилося лише у 22% мешканців західних областей, у 43% значно погіршилося, у 35% скоріше погіршилося.

 

Зазначимо, що 31% опитаних мешканців заходу вважають, що їх заощаджень вистачить лише на місяць, 27% — до двох місяців, 13% — до трьох, а 21% — до пів року і більше. Проте, пандемія COVID-19 навчила українців заощаджувати та відсоток тих, хто підвищив свою матеріальну безпеку в кризу виріс. Тому з врахуванням соціально-економічної та психологічної важливості зайнятості, зараз дуже важливо наскільки це можливо відновити роботу.

 

До слова, 65% мешканців західних регіонів вважають, що повне знищення українського народу — основна мета нападу росії на Україну.

 

Крім того, понад 55% мешканців західних областей впевнені, що війна з росією завершиться завдяки переговорам.