Голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила, що нововведення пов'язане з необхідністю запобігання появі недобудов, прозорого ведення бізнесу забудовниками, а також захистом українців, які вкладають кошти у нерухомість.
У Мінцифри заявили, що завдяки електронному механізму захисту інвесторів, які вкладають кошти у будівництво, громадяни мають можливість реєструвати свої права на недобудовані квартири, пише top.today.ua.
Таким чином, житла фактично ще немає, але у покупця вже зареєстровані права на нього.
У відомстві пояснили, що таким чином покупці зможуть убезпечити себе від різних шахрайських схем і бути впевненими, що майбутні квартири у них не заберуть.
Раніше покупці були змушені укладати із забудовниками попередній договір купівлі-продажу нерухомості чи угоду про плани на придбання житла. Покупець погоджувався купити майно, а продавець продати його вказаній особі.
Однак такі договори не давали прав власності на житло і лише служили підготовкою до основної угоди, яку підписували лише після здачі будинку в експлуатацію.У прес-службі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури повідомили, що реєстрація спеціального майнового права є обов'язковою для громадян, які збираються продавати майбутні квартири, житлові та нежитлові приміщення, гаражні бокси та паркувальні місця.
Для реєстрації прав замовники будівництва мають створити певні документи у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Серед них – заява про держреєстрацію спеціального майнового права. Забудовник повинен надати детальні дані про себе та об'єкт будівництва.
0 Коментарів - Написати коментар