Експерт розповіла, які проекти новобудов будуть затребувані через пів року


У найближчі 6 місяців у виграші будуть ті забудовники, які будують об'єкти нових форматів, таких як багатофункціональні житлових комплекси, «місто в місті», live-work-play, де продумана і концептуальна комерційна, інфраструктурна складова є вагомим аргументом при покупці квартири.

 

Про це заявила Женя Баглай, концептолог і засновник SQM Experts.

 

При цьому, за її словами, сама криза послужить каталізатором для грамотного планування об'єктів комерційної нерухомості.

 

«Ринок житла вже почав переходити на новий щабель конкуренції на рівні продуманої, концептуальної, професійної торгово-інфраструктурної складової. Криза змусить багатьох забудовників спробувати наздогнати лідерів, щоб відповідати вимогам покупців. Дуже скоро потенційні покупці квартир почнуть активно цікавитися, чим саме підкріплені запевнення забудовника, що «через чотири роки тут буде місто-сад», які з заявлених форматів/об'єктів будуть представлені в проєкті», – говорить Баглай.

 

На сьогоднішній день торгово-інфраструктурний комплекс є одним з найслабших місць в проєктах житлової нерухомості.

 

«На сьогоднішній день поширеною практикою є продаж всіх приміщень в ЖК, в тому числі, комерційних. Виникає ситуація, коли на момент продажу квартир забудовник, заявляючи певні об'єкти інфраструктури, по суті, позбавлений важелів впливу або контролю на майбутніх покупців комерційних площ, тому що передає їм право власності на продавані комерційні кв. м», – сказала вона.

 

За її словами, дуже часто покупцем комерційних площ у складі житлового комплексу є приватний інвестор, і вже він буде шукати кінцевого покупця і/або орендаря. Тому від забудовника вже не залежить, хто і який об'єкт відкриє в кожному з проданих приміщень.

 

Разом з тим експерт вважає, що комплексна робота по здачі в оренду приміщень, які належать забудовнику, дозволяє створювати і контролювати ансамбль орендарів, залучаючи саме ті формати і бренди, які за своїм позиціонуванню будуть відповідати потребам і запитам жителів майбутнього ЖК.

 

За матеріалами 100realty.ua