В Івано-Франківську відкрили відбудовану вежу-бельведер із трьома унікальними годинниками

Нова туристична принада.

В Івано-Франківську відкрили відбудовану вежу-бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі готелю "Дністер" впродовж XX століття.

 

За спільним проектом з підприємством "Писанка" видатними митцями Івано-Франківська на чолі з головою Спілки майстрів ковальського мистецтва Сергієм Полуботьком та золотарем Петром Глухим виготовлений унікальний шпиль.

 

Його конструкцію в стилі "ар нуво" прикрашають три кулі, вкриті сусальним золотом, середня з яких оздоблена 8-ма мальвами, які є символом безкінечності в природі.

 

 

Окрім символічних фрагментів, шпиль має і свою важливу функцію на вежі - він служитиме громовідводом усієї будівлі готелю.

 

Щодо годинників, то вони виготовлені українськими годинникарями з використанням швейцарських механізмів. Їх діаметр - 1,61 метра.

 

Розташовані годинники з трьох сторін на вежі з перфорованим візерунком на алюмінієвих пластинах.

 

"Кожен елемент годинника несе у собі глибоке сакральне значення, - розповідає автор дизайну годинників Маргарита Бойко. - Стрілки - це гармонія природи. Сонце, місяць, день і ніч. Стрілка серця - це символ любові, яка проходить через зірку життя".

 

З годинників також буде лунати мелодія "Бій дзвону" через проміжки часу. Базова мелодія - це звуки з пісні Тараса Петриненка "Україна".

 

На новорічно-різдвяні свята з лунатиме "Щедрик" Миколи Леонтовича.