У “терапевтичному” корпусі палацу Потоцьких почали протиаварійні роботи


Виготовлено проєкт протиаварійних робіт по корпусу "Б" (терапевтичного) у Палаці Потоцьких.

 

Про це інформують у Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

 

"Зі Львова приїжджали архітектор-реставратор, конструктор, які працювали із цим будинком. Під час повторного обстеження споруди було виявлено тріщини в будівлі, які мають динамічний характер – гостро-аварійний кут будинку з боку від корпусу «А», який потребує термінової фіксації. Спеціалісти порекомендували провести невідкладні протиаварійні роботи для негайного зовнішнього укріплення", - йдеться у повідомленні.

 

Це стало причиною для скликання спеціальної комісії, яка погодила проведення робіт на цій гостроаварійній частині. Після цього було зроблено необхідні витяги з проєкту і кошторису.

 

"У комплексному проєкті ця частина робіт передбачена, але її «витягнули» окремо, щоб швидко зробити зовнішнє укріплення. Це мають бути дерев’яні зовнішні підпори під гостроаварійни кут. Вже укладено договір із підрядником. Більше того, вже закладені фундаменти під опори і заготовлено матеріал (дерев’яні бруси, дошки). Тепер чекаємо, поки бетон набере міцності. Для цього він має, як мінімум, два тижні вистоятися і «схопити» закладні. Погода у цьому сприяє. Тож вже найближчим часом будемо продовжувати роботи із дерев'яними елементами підпор, щоб зафіксувати той кут", – розповідає директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

 

За його словами, найгірші моменти для таких споруд – це міжсезоння, коли є часте замерзання – розмерзання ґрунту, основи біля фундаментів. Це сприяє утворенню динамічних тріщин.

 

"Тому хочемо зафіксувати цю гостроаварійну ділянку до того, як почнуться морози. Далі продовжимо роботу із комплексною документацією на протиаварійні роботи по корпусу Б. Бо ліквідацію гостроаварійності цього кута ми робимо за рішенням комісії, а комплексний проєкт будемо подавати на експертизу, отримувати всі дозволи – так, як має бути згідно відповідних процедур. Отримавши необхідну дозвільну документацію, зможемо оголошувати тендер. Маючи підрядника, зможемо, думаю, вже взимку розпочати роботи з укріплення-фіксації несучих конструкцій корпусу Б повністю", – додає Володимир Гайдар.

 

Це буде укріплення всіх зовнішніх отворів, перекриттів, всіх внутрішніх проємів. Тобто, фіксація всіх несучих елементів конструкції. Крім того, в периметрі другого і третього поверхів будуть влаштовуватися металеві тяжі. Їх завдання – робити так званий «диск жорсткості» на кожному поверсі.