До кінця року у Франківську відреставрують один із корпусів палацу Потоцьких


До кінця 2024 року в палаці Потоцьких, що в Івано-Франківську, відреставрують перший поверх корпусу А.

 

Про це «Репортеру» розповів директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

 

Реставрація буде здійснена в рамках проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Проєкт спрямований на підтримку дрібного бізнесу, який дотичний до креативних технологій та мистецтва, — каже Володимир Гайдар. — Зокрема, буде проведено цикл воркшопів для представників креативних професій, які згодом “оселяться” в корпусі А, реставрація якого має бути завершена до кінця цього року. Вже готова проєктно-кошторисна документація. Вона відкоригована з актуалізованими кошторисами. Зараз ми завершуємо проходження експертизи і будемо оголошувати тендер. А після того, як знайдемо підрядника, розпочнемо реставраційні роботи.

 

Планується, що в колишньому хірургічному корпусі палацу Потоцьких, тобто корпусі А, створять «Палацову майстерню аналогової та альтернативної фотографії», «Палацовий медіапростір» та коворкінг для розвитку релокованих і місцевих креативних індустрій.

 

Загальний бюджет проєкту – 34 млн 102 тис грн. Внесок партнерів – 27 млн 311 тис грн. Внесок міської ради – 6 млн 790 тис грн.

 

Скільки з цих грошей витратять саме на реставрацію корпусу А, Володимир Гайдар поки сказати не може. Пояснює, що треба дочекатися експертизи проєктно-кошторисної документації.