ТОП-5 порад, як заробляти на комерційній нерухомості в Івано-Франківську


Не таємниця, що найбільш вдалою інвестицією зараз є нерухомість. Як квадратні метри в Івано-Франківську зможуть приносити вам стабільний дохід?

 

Заробляти гроші найкраще пасивно. Просто потрібно правильно їх інвестувати. Будівельний бум в Івано-Франківську сприяє зростанню попиту на комерційні приміщення. Збільшення кількості новобудов, житлових мікрорайонів вимагає розвитку соціальної інфраструктури. Адже, мешканці сучасних новобудов прагнуть мати все під рукою. Зараз важко уявити собі нові житлові містечка без миготливих вітрин магазинів, яскравих шоу-румів, затишних кав’ярень, гамірних піцерій, пабів та ресторанів, перукарень та салонів краси, фітнес-клубів, медичних центрів й стоматологічних кабінетів.

 

Вони міцно закріпилися в інфраструктурі мікрорайонів й варто сказати – справедливо, бо допомагають суттєво зекономити час і швидко вирішити актуальні проблеми одразу неподалік житла.

 

Саме тому в Івано-Франківську попит на комерційні приміщення з кожним роком зростає. Інвестуючи кошти в комерційну нерухомість, можна гарно заробляти. Розповідаємо, як це зробити.

 

Ми підготували для вас ТОП-5 порад, як заробляти на комерційній нерухомості в Івано-Франківську:

 

  • 1. Купівля з метою перепродажу

 

Ви інвестуєте кошти у комерційну нерухомість ще на етапі будівництва. Тут варто обрати надійного забудовника. Після здачі будинку в експлуатацію, перепродуєте свої квадратні метри. У цьому випадку дохід складатиме від 15% – 25%, а це, варто відзначити, десятки тисяч доларів США.

 

  • 2. Купівля з метою здачі в оренду

 

Схема чимось схожа на покупку квартири для орендного бізнесу. Купуєте комерційну нерухомість, робите косметичний ремонт та здаєте в оренду малому і середньому бізнесу: салони краси, кафетерії, магазини, супермаркети, стоматологічні кабінети, взагалі все, що завгодно. Інвестувавши кошти в комерційну нерухомість, потім щомісяця отримуєте непогані гроші.

 

  • 3. Свій бізнес

 

Купівля комерційної нерухомості для розвитку власного бізнесу, якщо у вас є досвід і бажання, ви маєте можливість спробувати себе у якості власника бізнесу. Найчастіше, для цього купують приміщення від 30 до 74 м. кв. та відкривають там ресторани, кафе, спорт клуби, салони краси, міні маркети. У підсумку: вам не потрібно платити за оренду. Крім того, ви можете в будь-який момент продати свій бізнес «під ключ», повернувши інвестиції і при цьому заробивши на доданій вартості у вигляді працюючого бізнесу.

 

  • 4. Варіант для тих, хто не має грошей на купівлю комерційного приміщення

 

Комерційне приміщення можна придбати в кредит та здавати його в оренду. Таким чином, є можливість за кошти від оренди, погашати свій кредит, взятий на це ж приміщення.

 

  • 5. Посередництво

 

Заробляти на комерційній нерухомості можна посередництвом. Як заробити на нерухомості не маючи її у власності, і не маючи можливості оформити кредит на її купівлю? Треба стати агентом з комерційної нерухомості. Потрібно дослідити ринок нерухомості і це дасть свої добрі «плоди». Адже, досвічений ріелтор, який вміє швидко знайти потрібну нерухомість, провести переговори та домовитися з людьми завжди може розраховувати на хорошу винагороду.

 

Зазвичай клієнти оплачують комісію за ріелторські послуги: відсоток від угоди (2-5% від ціни приміщення, якщо це продаж і 50-100% від ціни орендної ставки, якщо це оренда). Твердих розцінок і прайс-листів немає, оскільки кожне агентство нерухомості оцінює якість своєї роботи дуже по-різному. У великих та розкручених агенціях нерухомості можна підписати в середньому 4-10 угод на місяць.

 

Як бачите, заробляти на комерційній нерухомості не так вже й важко. Можна, придбати комерційне приміщення на початку будівництва – тоді ціна значно нижча, ніж після здачі будинку в експлуатацію. На різниці ціни можна гарно заробити, якщо продати приміщення. Однак, залишивши приміщення собі, вдасться отримувати стабільний дохід, або самому відкривши бізнес, або здати приміщення в оренду. Головне – правильно інвестувати кошти, обравши надійного забудовника з хорошим розташуванням будинків в гарних районах, де розвинена інфраструктура.