Схоже на Лондон чи Гданськ: як виглядатимуть українські повоєнні міста розкаже відомий урбаніст


Деякі населені пункти України зруйновані майже повністю: у селі Горенка Київської області руйнування досягають 77%, в Ірпені – 71%.

 

Про всі пошкодження інфраструктури у Маріуполі та на інших окупованих територіях України достеменно невідомо. Чи всі ці міста та села потрібно відбудовувати такими, якими вони були раніше? Що потрібно відновлювати, а які руйнування залишати у якості пам’яті про війну? 

 

Про те, як варто відбудувати українські міста після війни, розповість український урбаніст Олександр Шевченко під час відкритої онлайн-лекції “Де програмують майбутнє українських міст і громад?”, що відбудеться 10 листопада о 18:00.

 

Олександр заснував агенцію просторого розвитку Zvidsy та проєкт зі сталого відновлення України ReStart Ukraine. Також він консультує з питань містобудування Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), агентства ООН та онлайн-курс з урбаністики від STEM is FEM. 

 

Під час лекції спікер поділиться власним поглядом на те, як українські міста будуть переходити з поточної моделі містобудування на повоєнну, а також як вирішити старі та нові виклики. Зокрема, лектор буде розповідати про проблематику “теплових островів”, які утворюються через дефіцит озеленення, затоплення прибережних населених пунктів та інші проблеми, і як їх вирішувати.

 

Це перша подія з серії відкритих лекцій навчального онлайн-курсу з урбаністики, який за підтримки програми “Мріємо та діємо” реалізовує ГО STEM is FEM. Організація була створена за ініціативи Founding Partner Roosh Сергія Токарєва, щоб популяризувати STEM-фах серед дівчат. 

 

До цієї події та наступних відкритих лекцій можуть долучитись всі охочі, попередньо зареєструвавшись за посиланням

 

“Наразі в Україні багато зруйнованих будівель, просторів. І вже зараз нам потрібно думати, що ми з ними будемо робити: руйнувати, реставрувати чи залишати, як є. Закордоном та в Україні є така практика, коли після воєнних дій у будівлях спеціально лишають сліди від куль – щоб наступні покоління пам’ятали. Але всі ці рішення, звісно, залежать від нашого суспільства. Тому ми організовуємо ці лекції – щоб якомога більше людей могли задуматись та, можливо, згодом доєднатись до повоєнної відбудови України,” – розповідає координаторка STEM is FEM Єлізавета Коренко.

 

За анонсами проєкту можна слідкувати на сторінках STEM is FEM у соцмережах: Facebook та Instagram