Пропозиції до проекту коригування генерального плану Івано-Франківська можна внести до 1 вересня

В Івано-Франківську триває процедура збору пропозицій до проекту коригування генерального плану міста, який перед ухваленням на сесії міської ради винесуть на перший місцевий референдум.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

 

Він зазначив, що всі пропозиції прийматимуться до 1 вересня.

 

"До 1 вересня ще приймаємо пропозиції до Генплану. Щоб потім не нарікали, якщо ваші пропозиції не будуть включені", - зазначив міський очільник.

 

Спірні питання розглядатиме спеціальна комісія, після чого узагальнені пропозиції винесуть на розгляд міськвиконкому. Ухвалені узгоджені рішення передадуть проектній організації для врахування у проекті генплану, який вона повинна представити до 1 грудня.

 

Потім впродовж ще двох місяців проект генплану обговорюватиметься на громадських слуханнях у різних мікрорайонах міста, під час яких мешканці також зможуть висловлювати до нього свої зауваження та пропозиції.

 

На початку березня наступного року у Івано-Франківську вперше планують провести так зване консультативне опитування (фактично місцевий референдум) щодо проекту генплану, після чого документ винесуть на розгляд міської ради.

 

Нагадаємо, що процедуру збору пропозицій до проекту коригування генерального плану міста оголошують уже вдруге.

 

Попереднього разу її проводили у 2015 році і тоді до проекту головного містобудівного документа надійшло майже півтори сотні пропозицій. Спеціальна узгоджувальна комісія на кількох своїх засіданнях розглянула 33 спірні питання. Найбільші дискусії тоді точилися щодо забудови територій поблизу міського озера, ринку на Тринітарській площі, переведення під житлове будівництво земель промислових та складських зон і відведення землі під кладовище в урочищі "Дем’янів Лаз".

 

Останній раз генплан оновлювався в 2001 році. Пізніше були спроби, але генплан не пройшов сесію міськради.

 

Генеральний план міста Івано-Франківська виконаний Українським державним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» 27.10.1997 року. Попередній генеральний план розроблений у 1978 році вищевказаним інститутом.

 

Детальніше про нього за посиланням.

 

http://cs624625.vk.me/v624625767/c0e5/cdHJ_G5S8Ak.jpg

 

Довідково:

Генеральний план - це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

 

Генеральним планом визначаються: 

- потреби в територіях для забудови та іншого використання; 

- потреба у зміні межі населеного пункту, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій; 

- межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій; 

- планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту; 

-загальний стан довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного і санітарно-гігієнічного стану; 

- території, які мають будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання; 

- інші вимоги, визначені державними будівельними нормами.