Втім, не все так просто. Ліпнину робив скульптор Володимир Довбенюк, пише Репортер.
«Я хотів показати еволюцію від створення світу до високої людини, – пояснює він. – На нижньому щаблі є рослини і плазуни, далі – звірі, птахи, потім – свастика, що символізує язичництво, і Матір Божа – християнство. Навколо Богородиці все обертається (ще одне значення свастики – вічний рух). Діва Марія своїм покровом оберігає людство, а під нею зображено двох ангелів – вони створюють життя, гармонізують закони буття. Лев праворуч тримає щит із зображенням архангела Михаїла, що є покровителем нашого міста і зображений на гербі Франківська».
Колір будинку обирав відомий у місті художник Ярема Стецик. Він каже, що це було революційне рішення, адже «скільки можна обліплювати фасади короїдом?».
Суспільство вороже ставиться до всього незвичного, втім, більшість світових шедеврів теж починались як мистецькі експерименти. Окрім колористики, Ярема Стецик намалював на фасаді старовинні будинки і храми Станиславова.
Синагога, польський костел, греко-католицька катедра і вірменська церква на фасаді мають вказувати на багатоконфесійність і віротерпимість Івано-Франківська.
Основне призначення будинку на Січових стрільців, 30 – адміністративний центр із громадськими приміщеннями. На балконі є монограма «Б. Я.» – ініціали власника.
0 Коментарів - Написати коментар