Нові податки на житло в Україні: на скільки можуть підскочити ціни


Верховна Рада на початку липня ухвалила за основу законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень". За словами експертів, якщо документ буде підтримано в цілому житло може суттєво подорожчати.

 

Про це пише Побудовано з посиланням на 24 канал.

 

Забудовники можуть підвищити ціни на 20%. Про це заявив президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта.

 

Як скандальний документ вплине на ціни

 

Якщо припустити, що запропоновані зміни запрацюють, то велика ймовірність, що до цього моменту забудовники будуть змушені підвищити ціни на 20% + зростаючі витрати в собівартості будівництва, – пояснив Піта.

 

За його словами, здорожчання квартир на первинному ринку потягне собою і "вторинку".

 

Вартість об'єктів на вторинному ринку може збільшиться, залежно від самого об'єкта, як мінімум, на 10 – 15%, – наголосив експерт.

 

Як заробляють на нерухомості в Україні

 

Юрій Піта розповів, що в Україні є рантьє, які купують об'єкти нерухомості на початковій стадії будівництва, а продають за вигідними цінами на завершальному етапі. Їм вдається заробити в середньому 35 – 50%.

 

Однак у разі, якщо буде введено податок у розмірі 18% ПДФО + 1,5% військового збору на третю та наступну квартири, рантьє або підвищать ціни й обвалять попит, або зменшать кількість операцій, щоб сплачувати менше податків.