На Прикарпатті стартує проєкт із будівництва 200 квартир для переселенців


На Прикарпатті розпочинають проєкт із будівництва соціального житла для переселенців, який передбачає зведення 200 квартир для ВПО.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко, відповідаючи на запитання щодо підтримки переселенців.

«У нас починається великий проєкт з будівництва соціального житла. Ми націлені на те, щоб люди не проживали у місцях тимчасового перебування, а отримали своє житло, кімнату, квартиру. Для цього готуємо підписання меморандуму з Міжнародною організацією з міграції на будівництво двох будинків, які сумарно налічуватимуть 200 квартир», - повідомила Сірко.

За її словами, для старту проєкту планують підписати меморандум до кінця січня. Серед партнерів - Коломийська громада, на території якої зведуть дві багатоповерхівки.

«У цій громаді є розуміння місцевої влади. На сесію винесли відповідне рішення щодо земельної ділянки», - додала Сірко.

Вона зауважила, що ще дві міжнародні організації погодились долучитись до зведення соціального житла для переселенців. За підтримки компанії Move Ukraine в області планують звести ще 12 квартир для ВПО у селищі Брошнів-Осада, чеська організація «Людина в біді» має намір допомогти передати ВПО 4 соціальні квартири.

Відомо, що від початку війни на Прикарпатті прийняли понад 140 тисяч переселенців. В області для їх тимчасового проживання створили близько 80 шелтерів. Торік вдалося капітально відремонтувати 40 об’єктів, де проживають ВПО.