Мешканці Микитинців скаржаться на виритий котлован та порушення санітарних норм

Мешканці будинку в с. Микитинцях по вул. Декабристів,52 бояться пускати своїх дітей на прогулянку. Вся справа в тому, що поруч, вже третій рік знаходиться виритий котлован під майбутню новобудову.

Люди скаржаться на забудівника, який збирається зводити споруду з порушенням будівельних норм. Їх лякає така перспектива.

«Забудовник вирішив побудувати висотний будинок в безпосередній близькості до наших будинків, позбавивши нас можливості облаштувати прибудинкову територію - спортивний майданчик, зону відпочинку. Також цей будинок повністю перекриє сонячне світ», - каже власник кварити в новобудові Василь Ваньчук.

На думку мешканців, найстрашніше те, що на відстані 10 метрів від ями знаходиться каналізаційний колодязь, вздовж якого проходить магістральний водопровід. У разі пошкодження якого, без води залишиться більша частина Франківська.

Як пояснив начальник відділу «Івано-Франківськводоекотехпром» Володимир Бабич, нормативна відстань від комунікацій до фундаменту має становити не менше 10 метрів. А за планом, який у них є, ця відстань вимірюється у 13 метрів. Тому там жодних порушень не бачать.

Як зясувала команда «Побудовано в Івано-Франківську», орендарем згаданої ділянки є ТзОВ «Траян». Її цільове призначення – для іншої житлової забудови. Тут будують ЖК «Ювілейний».

Архітектурно-планувальне завдання фірма отримала у 2008 році. На даний момент є зведено 3 секції будови із заплановиних 14-ти. А на початку 2016 року влада надає дозвіл на продовження будівництва.

У травні минулого року на містобудівній раді Департаменту архітектури було прийнято рішення внести зміни до генерального плану с. Микитинці, зокрема на вже згаданій ділянці. Таким чином, розмір санітарно-захисної зони – зменшили для того, щоб розширити територію для будівництва житла. І санстанція дозволила фірмі продовжити роботи.

Ні держслужбовці, ні сам забудівник не дають жодних коментарів. Тому мешканцям багатоповерхівки залишається надіятися на справжнє «диво» – совість, в протележному випадку шукати правди в судах.