Квартири будуть дорожчати: експерти дали прогноз на 2020 рік


Якщо у минулому році на ринку нерухомості спостерігалося затишшя, то зараз експерти прогнозують активізацію.

 

Втім, думки експертів про те, що буде з цінами на нерухомість в 2020 році, різняться.

 

Так, Андрій Мірошник, директор технічного департаменту Activitis в коментарі сайту "Сьогодні" розповів, що ціни однозначно будуть рости, швидше за все, на 7-10% протягом 2020 року.

 

За словами експерта аналітичного центру DOM.RIA Анатолія Топала, після новорічних свят спрацює відкладений попит, активність у всіх сегментах виросте, що підтягне ціни вгору на 2-2,5% на місяць.

 

Стадія активного зростання збережеться до початку літа. Далі – сезонні коливання. В цілому очікується вихід ринку зі стадії стагнації в стадію постійного зростання.

 

"Якихось серйозних цінових коливань на ринку нерухомості, на мій погляд, не варто очікувати в 2020 році. На сьогодні існує великий вибір нерухомості, яка шукає свого покупця. Причому це спостерігається в різних цінових сегментах. Крім того, самі забудовники відкрито заявляють, що у них є достатньо вакантних пропозицій в об'єктах, які близькі до завершення", – зазначає в свою чергу Михайло Гончарук, керуючий партнер Honcharuk and Partners law firm.

 

Анжеліка Саакян, директор по маркетингу багатофункціонального ЖК "Polaris Home & Plaza" говорить, що зараз на ринку активно розвиваються нові формати, такі як "місто в місті", live-work-play (синергія життя, роботи, відпочинку), багатофункціональні житлові комплекси, еко-комплекси. Тому ціновий прогноз слід давати в залежності від популярності того чи іншого формату споруджуваних ЖК.

 

"За нашими даними у 2020 році найбільше зростання цін можливе саме на нові формати – до 12-15% (плавне зростання на 1-1,5% на місяць). Вартість житла об'єктів" стандартних "комфорт і бізнес-класу може збільшитися до 8 -10%. А ціна на об'єкти економ-класу буде залежати переважно від подорожчання собівартості будівництва і навряд чи перевищить 5%", – відзначає Саакян.