"Корпус А" Палацу Потоцьких готують до реставрації

Про це йдеться на сторінці КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

Корпус А (хірургічний) збудований у 1895 році для потреб гарнізонної лікарні, яка функціонувала на території комплексу палацу Потоцьких з 1803 року.

 

За планувальною структурою хірургічний корпус є Е-подібним з коридорним плануванням. Будівля двоповерхова, цегляна, головний фасад восьмивіконний, симетричний. Головний вхід влаштований з південно-східної сторони від головної алеї комплексу, на центральній осі будівлі.

 

У результаті проведених попередніх досліджень визначено загальний технічний стан пам'ятки. Виявлені значні пошкодження, заволоження зовнішніх стін, цоколя, тріщини, відшарування та відпадання тиньку, деструкція цегляної кладки, часткове руйнування декоративних елементів внаслідок неналежної експлуатації покрівлі будівлі та несправності зовнішньої водовідвідної системи.

 

Покриття даху (азбестоцементні листи), нехарактерне для пам’ятки, перебуває в аварійному стані та спричинило неналежне функціонування зовнішнього водовідведення. Як наслідок, дерев’яні балки перекриття другого поверху, дерев’яні конструкції даху частково заволожені та пошкоджені гниллю. Заволоження грунтової основи при стінах та цоколі відбувається також через відсутність якісної відмостки.

 

Окремі елементи декору будівлі (русти, тяга, карниз, пілястри, обрамлення віконних прорізів) пошкоджені та втрачені.

 

Спостерігається значне пошкодження та втрата окремих декоративаних керамічних елементів завершень коминів.

 

Технічний стан опорядження фасадів та покриття даху незадовільний.

 

Окремі частини пам’ятки (цоколь, стіни та перегородки, перекриття, дерев’яні конструкції даху) перебувають в задовільному технічному стані.

 

Аварійний технічний стан опорядження зумовлений

порушенням правил експлуатації будівлі, відсутністю опалювання, механічними пошкодженнями, впливом агресивного середовища.

 

Загальна збереженість пам’ятки складає – 60%.

 

Нагадаємо, проектно-вишукувальним відділом комунального підприємства «Простір Інноваційних Креацій «Палац» було організовано проведення науково-дослідних робіт на території Комплексу.

 

Попередні роботи, що включають розробку вихідних даних для об’єкту реставрації завершено.

 

Програмою науково-реставраційних робіт передбачено проведення ремонтно-реставраційних робіт у два етапи – термінові першочергові роботи та планові науково-дослідні та реставраційні роботи.

 

На сьогодні науково-проектні роботи перебувають на стадії розробки робочого проекту Реставрації та пристосування під конгрес-центр корпусу А (колишнього хірургічного відділення гарнізонної лікарні).