Фоторепортаж із підземелля ратуші. ФОТО


Франківська ратуша – беззаперечна окраса та цінність міста. Втім, те, що ми бачимо – тільки половина історії. Не менш цікаво побувати в підземеллі ратуші.

 

Саме там відкривається болюча та стражденна частина головної окраси міста, пише Вежа.

 

 

Одна із кімнат з кам’яними лавками, де утримували в’язнів.

 

Канава для нечистот.

 

Котельня у підвалі.

 

Туалет для в’язнів.

 

Вхід у в’язницю.

 

Човни, яким понад 3 сотні років.

 

Комірчина, де ймовірно знаходились усі прилади для тортур.

 

Невеличка камера, де ймовірно перебував Іван Франко у червні 1880 року. Тут поет провів тільки ніч, а зранку його направили у заслання в рідне село Нагуєвичі.

 

Батискаф. Експонат Музею історії релігії та атеїзму, який розміщувався у сучасній “Голубій церкві”.

 

 

Поки підземелля ратуші перебуває у спокої. Втім, атмосфера цього місця так і проситься відкритись для людських очей. Екскурсія місцями тортур та утримання в’язнів – стало б цікавинкою для туристів та містян. Крім того, працівник краєзнавчого музею Михайло зізнається, що о 21 год часто чуються звуки із колишніх камер для в’язнів.

Міська влада теж має намір переобладнати підземелля ратуші. Перший заступник міського голови Микола Вітенко каже, що проєкт вже очікує своєї реалізації.

Микола Вітенко: “Маємо зараз у планах провести роботи з переобладнання підземелля ратуші. Вже є готовий робчий проект, який розробили працівники Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності та передали в Департамент комунального господарства. Також ми вже подались на грант. Плануємо зробити виставковий зал. Якщо виграємо гарнт, то роботи розпочнуться скоро. В іншому випадку будемо сподіватись на бюджет міста. Ціна питання близько 13 млн.грн. Передбачається зміна вентиляції, електрики, гідроізоляції тощо. Проєкт розрахований на весь підвал ратуші“.