За зниження іпотечних ставок заплатять або вкладники, або держава.
Такої думки дійшли банкіри під час круглого столу «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Якщо говорити про іпотеку по 10%, то населенню треба звикнути до депозиту по 5-6%. Я не впевнений, що клієнти готові так різко втрачати свою прибутковість. Плюс є ж ще утримання податків. Тобто чиста ставка буде 3-4%. Не впевнений, що населення готове до такої ставки. Це (іпотека по 10%. – Ред.) може бути тільки за рахунок держпрограми компенсації ставки і допомоги в кредитуванні дешевої іпотеки», – вважає заступник голови правління Таскомбанку Олег Поляк.
Але є також альтернативні способи забезпечити дешеву іпотеку.
«У травні НБУ організував довгострокове рефінансування до п’яти років за обліковою ставкою. В заставу приймаються депозитні сертифікати, ОВДП, валюта. Враховуючи, що облікова ставка зараз 8%, в червні планується 7%, то це комфортний інструмент, який я високо оцінюю на шляху до дешевої іпотеки. На даний момент іпотеку видавати по 10% у нас немає фінансової можливості. Але це крок в цьому напрямку», – вважає директор з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.
Можливі також програми часткової компенсації відсоткової ставки, а також фінансові інструменти, що дозволяють відійти від плаваючої ставки і фіксувати ставки на довгий термін.
0 Коментарів - Написати коментар