Від моменту запуску програми єОселя вже минуло майже 2 роки. За цей час нею скористалося 11 552 українців, а загальна сума виданих кредитів становить 18 349 млн грн (за останніми даними Укфінжитло).
І попит на цей вид іпотеки продовжує зростати. Як працює програма єОселя зараз, чи змінилися умови оформлення та які банки кредитують програму – читайте далі у статті.
Кому з українців доступна єОселя
На сьогодні отримати позику по програмі єОселя можуть громадяни України, які:
- Не молодші 18 років та не старші 70 років на дату погашення кредиту.
- Не мають у власності житла або володіють житлом площею до 52,5 м² та 21 м² додатково на кожного члена сім’ї (дружина/чоловік та неповнолітні діти).
- Являються ветеранами війни, учасниками бойових дій, отримали інвалідність внаслідок війни, а також сім’ї загиблих захисників та захисниць.
- Мають житло на тимчасово окупованій території.
- Не перебувають під санкціями.
- Мають статус внутрішньо переміщених осіб.
- Є платоспроможними та отримують дохід, достатній для виплати іпотеки.
- Не мають інших іпотек та кредитів на нерухомість.
Яка відсоткова ставка Однією з важливих переваг програми єОселя є найнижчі відсоткові ставки: 3% для пільгових категорій та 7% – для усіх інших. До пільгових категорій відносяться чотири основні групи громадян: військовослужбовці в ЗСУ, які підписали контракт, працівники сектору безпеки та оборони; медичні працівники та працівники закладів охорони здоров’я; вчителі та педагоги; науковці. Усі інші, які не належать до перелічених категорій, можуть теж купити житло в іпотеку, але вже за вищою ставкою – 7%.
На скільки років діє єОселя Позику на житло можна отримати на термін від 2 до 20 років. Але варто враховувати вік заявника на день погашення цього кредиту – він не має бути старшим 70 років. Тобто, особі віком 70 років позику не дадуть. А громадину, якому 65 років – можуть видати відповідно, на 4 роки. Чим старший заявник, тим менший буде строк розтермінування кредиту.
Як подати заявку в єОселя Від самого початку для цієї програми розроблявся простий механізм оформлення, який би дозволив заявникам легко подати заявку та швидко отримати рішення.
Оформлення іпотеки передбачає декілька етапів.
- Вибір банку.
- Подача документів в банк.
- Отримання рішення від банку.
- Укладення договору.
На першому етапі фахівці радять спершу ознайомитися з усіма банками, які акредитовані до участі в програмі. Це пов’язано з тим, що у деяких банків може відрізнятися сума першого внеску, діють різні комісії за касове обслуговування тощо.
До того ж у різних банках можуть відрізнятися й додаткові умови для отримання позики. До прикладу, потрібно більше документів або вимагається страхування житла тощо. Тож краще спершу звернутися у декілька банків, перш ніж подавати заявку.
Уникаємо типових помилок
Попередній візит до банку дозволить уникнути багатьох помилок. Менеджер банку проконсультує як вірно подавати заявку в Дії, які потрібно мати документи та навіть перевірить заявника на відповідність усім вимогам. Важливо, що спеціалісти можуть відразу порахувати суму кредиту, розмір першого внеску та щомісячний платіж з усіма комісіями.
Зіставивши розрахунки від різних банків, можливо вибрати один – найбільш вигідний. Тож володіючи усією інформацією можна не лише оцінити власні шанси на позитивне рішення, але й підготувати суму, яка знадобиться для перших виплат. Після цього можна подавати заявку в Дії та розпочинати пошук бажаного житла. Як правило, тривалість очікування на рішення банку займає до місяця. А цього часу цілком достатньо, щоб вивчити пропозиції на ринку.
На яку нерухомість діє іпотека Вибирати є з чого, адже кредитування діє на первинне та вторинне житло. А з 2024 року уряд розширив можливості програми, додавши в перелік житла, яке можна взяти в кредит, будинки.
єОселя лише не діє на садові та дачні будинки. Та навіть за великого вибору житла не всі квартири підлягатимуть умовам банку. Тож, щоб зробити пошуки більш ефективними, варто звертатися відразу до будівельних компаній. Вони можуть надати пропозиції квартир різної готовності, які відповідають умовам програми, та допоможуть на всіх етапах оформлення кредиту.
Які банки працюють з єОселя
Кредитування квартири єОселя можливе такими банками-учасниками програми: Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк, Sky Bank, Глобус Банк. За даними Укрфінжитло станом на 17 липня.2024 року, за весь час найбільше кредитів видали Ощадбанк (4809), Приватбанк (3438) та Укргазбанк (2815). Очікується, що перелік банків буде поповнюватися.
ЖК blago, в яких доступна єОселя Компанія blago стала першою серед забудовників Івано-Франківської області, яка отримала акредитацію житлових комплексів на участь в пільговій іпотеці єОселя.
На сьогодні девелопер підписав меморандум про співпрацю з двома банками – Укргазбанк та Ощадбанк. Ці банки надають кредит на квартири у житлових комплексах blago, які будуються:
- Manhattan – сучасний район на березі міського озера, вул. Ленкавського
- Manhattan UP – житловий район поруч з озером, вул. Набережна
- Family Plaza – ЖК комфорт-класу біля центру, вул. Ю. Пелеша
- IQ House – житловий комплекс бізнес-класу біля університету нафти і газу, вул. Флотська.
Для тих, хто шукає вже готове житло, забудовник пропонує оформити пільгове іпотечне кредитування у зданих секціях:
- «Паркова Алея» – житловий масив сімейного типу біля річки, вул. Героїв Миколаєва
- Comfort Park – мультикомфортний ЖК на Пасічній, вул. Хіміків
- Family Plaza – ЖК з філософією «Працюй. Живи. Грай» в межах свого дому
Забудовник активно працює по єОселя від початку дії цієї програми, тож має великий досвід продажу квартир в іпотеку. Кількість оформлених угод по єОселі в blago складає 204, ще 30 кредитів – в процесі погодження. Компанія продовжує й надалі працювати по цій програмі, пропонуючи покупцям великий вибір квартир різної площі та типу планування.
0 Коментарів - Написати коментар