В Україні оживає ринок нерухомості

Український ринок нерухомості починає виходити із застою. Попит на житло в 2016 році виріс в середньому на 10%, підрахували експерти. Позитивна динаміка спостерігалася в більшості регіонів країни.

У порівнянні з докризовим часом попит на житло залишається мінімальним. У минулому році на столичному ринку нерухомості за місяць в середньому здійснювалося близько 500 угод з купівлі-продажу. Тоді як в 2012 – 2013 роках кількість операцій досягало трьох тисяч щомісяця. Причому частка угод на вторинному ринку становила не більше третини від загальних обсягів продажів, пише Сегодня.

 

Ціни на вторинному ринку при цьому падали. За минулий рік вони просіли в середньому на 10%. Така ж тенденція буде спостерігатися і в 2017-м, прогнозує аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

 

За словами експерта, на вторинному ринку столиці зараз можна знайти квартири як в стареньких "хрущовках" – від 500 доларів за квадратний метр, так і за тисячу майже в центрі. При цьому власники будуть змушені і далі знижувати ціни, інакше об'єкти будуть простоювати.

 

На первинному ринку ситуація з попитом краще. Через недовіру до банківської системи українці продовжують вкладати гроші в нове житло. Тим більше, ціни на первинному ринку особливо не відрізняються від вторинного. Середня вартість квадратного метра в столиці коливається в межах п'ятнадцяти-двадцяти тисяч гривень. А ось умови проживання – краще.

 

У той же час на первинному ринку висока конкуренція. Тільки за перше півріччя 2016 року будівельні компанії отримали понад 650 дозволів на будівництво, що на 50% більше, ніж в попередній період. Крім того, новобудовам доводиться конкурувати і з уже зданими в експлуатацію об'єктами.

 

Як стверджує президент Будівельної корпорації "Ріел" Ростислав Мельник, в 2017-м первинний ринок продовжить рости в обсягах будівництва, а на об'єкти, побудовані в 70-80-х роках очікується спад цін. Це обумовлено тим, що за останні роки було введено понад 10 млн квадратних метрів житла по всій Україні, які беруть інтенсивну участь в конкуруванні на вторинному ринку нерухомості.

 

За оцінками фахівців, в 2017 році тільки в столиці має з'явитися близько мільйона квадратних метрів нового житла, в основному економ і комфорт класів. У той же час ціни в доларовому еквіваленті залишаться більш-менш стабільними. Експерти прогнозують незначне коливання вартості в межах 10-15%.