У Поляницькій громаді вже готують необхідні документи для будівництва курорту “Бистриця”


Екоактивісти з Free Svydovets заявили, що Поляницька селищна рада повідомила про початок стратегічної екологічної оцінки (СЕО) проекту курорту “Бистриця”.

Про це йдеться у повідомленні на їхній facebook-сторінці, пише Бліц-Інфо.

"Курорт “Бистриця”: місцева влада розпочала стратегічну екологічну оцінку! Окрім курорту “Свидовець”, пов’язані з Коломойським та Палицею компанії запланували будівництво двох інших мегакурортів на сусідніх зі Свидовцем хребтах. І місцева влада вже готує необхідні документи для будівництва, — зазначається у дописі. - У жовтні Поляницька селищна рада повідомила про початок стратегічної екологічної оцінки (СЕО) проекту курорта “Бистриця”. Відомо, що планується будівництво курорту площею 1200 га на 18 000 відпочивальників одночасно. Будувати планують з нуля, прямо посеред карпатських лісів. Орієнтовне розташування – північні схили Братківського хребта".

Екоактивісти додали, що на сайті Поляницької сільради скоро з’явиться сам звіт із СЕО. У документі мають з’явитися детальні карти курорту та його опис. До того ж, СЕО передбачає участь громадськості, тож можна буде надати власні зауваження до проекту.

З документами можна ознайомитися за посиланням.

До теми: І курорти з'єднати, і ліс порубати: як будівництвом дороги на Прикарпатті хочуть вбити двох зайців

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року ТОВ “Буковель” звернулося до двох сільрад — Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Мета звернення — розпочати підготовку до будівництва ще двох курортів — “Бистриця” та “Турбат”. Уперше про цей скандальний проект стало відомо у 2016 році. Вже тоді очікувалося, що він стане ще більш масштабним і розкішним, ніж найвідоміший наразі в Україні гірськолижний курорт “Буковель”. 

Анонсовані курорти “Турбат” і “Бистриця” поміщатимуть в себе 25 000 людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників. Обидва курорти межуватимуть із запланованим у 2016 році курортом на Свидовці та чинним курортом «Буковель». Курорт "Свидовець" має приймати до 28 000 людей одночасно. У планах — 1 400 гектарів території, де розміщуватимуться понад 30 канатних витягів, 230 км лижних трас, 700 гектарів готелів та іншої забудови. Буде знищено чи пошкоджено як мінімум три тисячі гектарів диких карпатських лісів, лук та річок.