У Франківську вкотре не знайшли охочих реставрувати пам‘ятку архітектури в середмісті, де обвалився балкон

У Франківську вкотре на знайшли охочих реставрувати фасад – торги з реставрації пам‘ятки архітектури по вул. Чорновола двічі не відбулися.

Тож тепер департамент містобудування та архітектури укладе договір на власний розсуд, пише “Репортер“.

 

Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Франківської міської ради в онлайн платформі закупівель Prozorro двічі оголошував допорогові закупівлі на реставрацію фасаду на Чорновола, 28 як єдиного комплексу з фасадом від вул. Гординського.

 

Очікувана вартість робіт – 1 171 898 грн. Планується, що реставрацію мають завершити до 14 вересня 2018 року. Торги оголошували 3 і 18 травня, але вони так і не відбулися.

 

16 лютого цього року на розі Чорновола-Гординського обвалився балкон . На тротуар впала частина бетонних перил разом із металевим поручнем. Решту рятувальники демонтували від гріха подалі. На щастя, ніхто не постраждав.

 

Пам’ятка потребує протиаварійних та будівельно-реставраційних робіт, а також негайних консерваційних заходів. Але до цієї кам’яниці, що на розі, тобто Чорновола, 28, дійшли лише тепер.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року департамент архітектури уклав одразу два прямі договори на реставрацію фасадів – на Шевченка, 44 та Курбаса 5-7-9 – з новоствореною фірмою ТзОВ «Планетабуд». Фірма лише недавно отримала ліцензію на реставраційні роботи. Згідно з договорами, заробить вона 756 138 грн і 941 695, 20 грн відповідно.

 

А в грудні 2017 – два договори на реставрацію фасадів кам’яниць по вулиці Шевченка, 24 і Шевченка, 30– як єдиний комплекс з фасадом від вулиці Гординського. Договори уклали з ТОВ “Експерт-реставрація” на суму 314 056,60 грн і 635 959, 20 грн відповідно.

 

Роботи за цими договорами тривають й досі.