Офіційна статистика цього не показує, але експерти стверджують, що ціни на оренду житла впали через пандемію і сезонність. Які ціни зараз і чого чекати восени?
За офіційними даними Держстату, середня місячна оренда за однокімнатну квартиру в Україні в липні склала 3830 гривень, що є найвищою ціною за цей рік.
Найдорожчі міста для життя – Київ (7409 гривень), за ним ідуть Одеська, Харківська та Львівська області (4,7-5,2 тисячі гривень).
Зате найдешевше знімають житло мешканці Луганщини, Сумщини та Івано-Франківщини (трохи більше 2 тисяч гривень).
Ціни впали через поєднання двох факторів – пандемії і сезонності. Традиційно літо є слабким сезоном для довготривалої оренди житла, особливо квартир. Студенти роз’їжджаються по домівках, а популярнішими стають заміські будинки.
Кожен шостий у Львові – студент. Значна їх кількість у Києві, Харкові та Одесі та інших великих містах. Тому зрозуміло, що без них пропозиція на ринку оренди вища, а попит нижчий. Тому орендодавці змушені знижувати ціну.
У перші місяці через пандемію багато людей втратили роботу або доходи, що теж змусило їх відмовитися від найму житла. Тепер, при адаптивному карантині, ситуація повільно приходить в норму, але все ще далека від неї. Є категорія працівників, які і надалі працюють у віддаленому режимі, тому фізично не прив’язані до міста, в якому працюють.
Прогнози на осінь. Експерти з нерухомості сходяться на думці, що ціни восени трохи зростуть, але не повернуться до допандемічного рівня.
Голова правління Національної асоціації брокерів Руслан Русовий в ефірі 24 каналу зазначив: треба пам’ятати, що ціна змінюється відносно долара. На ринку нерухомості все прив’язане до валюти. Якщо гривня дешевша – нерухомість теж починає дешевшати. Якщо гривня стабільніша – оренда стає дорожчою.
0 Коментарів - Написати коментар