На Прикарпатті перевірять працівників на будівництві


Будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників.

 

За даними Держстату, понад 16% (556,8 тис. осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва, пише Побудовано з посиланням на ІФ ОДА.

 

На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартує масштабна всеукраїнська кампанія, яка відбуватиметься у два етапи.

 

З 2 березня по 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.

 

Крім того, як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.

 

У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага буде також приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

 

Окремо звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.

 

З 30 березня по 30 квітня проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

 

Подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року.