3 вересня у Калуші відбувся земельний аукціон. Продавали земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташовані в районі вулиць Ринкова та Хіміків. Її площа становить 1,8344 га. Стартова ціна земельної ділянки склала понад 6 млн 54 тис. гривень.
Нагадаємо, рішення про проведення земельних торгів міська рада прийняла в серпні цього року. А саме: тоді було затверджено експертну грошову оцінку та умови приватизації земельної ділянки. За рішенням міської ради, гарантійний внесок встановили в розмірі 5% від стартової ціни — близько 300 тис. гривень. Спочатку планували крок земельного аукціону встановити в розмірі 5% від стартової ціни, однак, міська рада зменшила його до 1%, інформують Вікна.
Торги в Калуші проводила торгова біржа «Універсальна». У земельному аукціоні взяли участь два учасники: ТОВ «Епіцентр К» і ТОВ «Фаєрбонд». Другий учасник зійшов із дистанції вже на першому етапі торгів. Відтак під час аукціону було зроблено лише один крок, а переможець торгів — компанія «Епіцентр К» — сплатить за земельну ділянку близько 6 млн 115 тис. гривень без ПДВ.
Цього ж дня після підписання протоколу аукціону має бути укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки.
У коментарі «Вікнам» представник покупця — регіональний директор компанії «Епіцентр К» в Івано-Франківській області Дмитро Танько повідомив, що на придбаній із аукціону земельній ділянці компанія має намір збудувати торговий центр «Епіцентр». Компанія знає про обтяження — необхідність інвестицій для того, щоб вивезти звідси засолений ґрунт, однак детальних розрахунків ще не проводила. Дмитро Танько зазначив:
«Ми будуємо «Епіцентр» у Долині. Тривалий час плануємо побудувати торговий центр і в Калуші. Бачимо в цьому перспективу. До цієї земельної ділянки ми приглядалися ще в 2013 році і тепер прийшов час для будівництва».
Також він повідомив, що «Епіцентр» планують збудувати в першому півріччі наступного року. Його площа складе близько 5 тис. кв. метрів. Також тут попередньо планується облаштувати 100-150 паркувальних місць. Для початку в торговому центрі буде створено близько 100 робочих місць, і в перспективі, запевнив представник «Епіцентру», їхня кількість зростатиме.
Другий учасник торгів — представник компанії «Фаєрбонд» — відмовився давати будь-які коментарі за підсумками аукціону.
А начальник земельного відділу міської ради Володимир Мельник повідомив: востаннє з аукціону землю в Калуші продавали ще у 2008 році. Потім тривалий час через невизначеність у законодавстві земельні аукціони не проводилися. Їхнє проведення відновили у 2017 році. Однак до останнього аукціону з торгів продавали не право власності, а лише право оренди землі.
Цього року, за словами Володимира Мельника, в Калуші до аукціону було підготовлено ще три земельні ділянки. Дві — для багатоквартирного житлового будівництва в районі вулиці Малицька. Одну з них віддали Спілці ветеранів АТО Калущини, другу — виставлять на аукціон, щоправда, продаватимуть право оренди земельної. Ще одна земельна ділянка, яка готується до аукціону, — для влаштування паркінгу, теж в районі вул. Малицька.
До речі, на початку року до міського бюджету планувалося отримати 4 млн гривень від продажу землі. Як повідомив Володимир Мельник, вже є 8 млн гривень надходжень, а з останнім аукціоном — 14 млн гривень.
Нагадаємо, за заявою ТОВ «Епіцентр К» наприкінці минулого року міська рада дала дозвіл на виготовлення проєкту детального планування території. Його затвердили у квітні цього року. Проєктом детального плану території передбачено, що на ділянці площею 1,8346 га буде збудовано торгове приміщення площею 7 340 кв. метрів (забудова на 40% площі), поруч — парковка на 100 місць.
До початку будівельних робіт необхідно виконати інженерну підготовку території з видаленням насипних ґрунтів та вивезенням їх в попередньо погоджене міською радою місце.
Згідно зі звітом про науково-технічну роботу з аналізу порушених гірничими роботами земель та обґрунтування місця складування солевмісних ґрунтів, який підготував Львівський інститут «Гірхімпром», склад насипу на «солянці» такий самий, як і склад відходів, закладених у хвостосховищах №№ 1 і 2. Відходи на «солянку» звозили в 40-60-их роках минулого століття. Вони займають площу понад 8 га. Вивезені з майбутнього будівельного майданчика відходи науковці рекомендують складувати на хвостоховищах №№1 і 2, поблизу солевідвалу №1 Домбровського кар’єру. Як ідеться у звіті «Гірхімпрому», потужність насипу становить до 6 метрів. По периметру земельної мідянки, яку продали з аукціону, розташовані огороджувальні дамби з суглинку, а до 70% площі забудови займають засолені відходи збагачення. Рекомендується видалення засолених ґрунтів, а суглинки огороджувальних дамб — використати для рекультивації та влаштування основи будівельного майданчика.
Інвестор будівництва має замовити проєкт вивезення, вивезти засолені ґрунти, а після вивезення — провести рекультивацію майбутнього будівельного майданчика з допомогою суглинку. Загалом треба буде вивезти 100-120 тис. кубічних метрів відходів.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка
0 Коментарів - Написати коментар