Чим пентхаус відрізняється від звичайної квартири?

В Україні пентхаус як вид нерухомості лише почав розвиватися і ще не оформився в окремий сегмент ринку. І хоча попит на них постійно зростає, у розумінні багатьох наших співвітчизників пентхауси – це звичайні квартири, хіба що розташовані на останніх поверхах. Насправді ж такі апартаменти – одна зі складових особливого стилю життя,

Своє походження слово бере від pentis і house. Якщо зі словом house – «будинок» – усе зрозуміло, то pentis виводять зі старофранцузького apentis, що в перекладі означає «навіс», «прибудова». У Європі до початку ХХ століття верхні технічні поверхи будинків трансформували в житлові квартири люди небагаті. А в елітні апартаменти пентхаус перетворився трохи пізніше в Америці, - інформує Forbes Україна.

Сталося це в Нью-Йорку, у буремні 1920-ті. У роки бурхливого економічного зростання Америки пентхаус став символом успіху, багатства і розкоші нарівні з люксовими машинами, яхтами, особистими літаками, приватними островами. І відтоді на цей вид житлової нерухомості є великий попит серед людей заможних, впливових, чиї бажання підкріплено необмеженими можливостями.

Типовий пентхаус – це апартаменти на даху висотного будинку, з великою, до декількох тисяч квадратних метрів, функціональною площею, панорамними вікнами і просторою терасою з чудовим краєвидом на місто, а також з індивідуальним доступом. Бажана, але не критична відсутність суміжних квартир на поверсі, наявність окремого ліфта і значною за площею зони відпочинку, наприклад басейну чи просторого зимового саду. Важливе також розташування самого будинку – в межах центру міста або в найпрестижнішому його районі.

Результат пошуку зображень за запитом

Для девелопера пентхаус – вигідний інструмент. Апартаменти такого класу створюють перевагу всьому проекту як із боку маркетингового просування, так і з економічного погляду. Вартість верхніх квартир із хорошими характеристиками краєвиду щонайменше на 20–30% вища за ціну інших у будинку. Пентхаус дедалі частіше стає обов’язковою частиною кожного нового проекту хмарочоса в мегаполісах по всьому світу: Лондон, Париж, Нью-Йорк, Монако, Сінгапур, Гонконг, Москва, Дубай, Мадрид, Мумбаї, Токіо. Вартість цих апартаментів доходить до декількох сотень мільйонів доларів.

Так, одним із найграндіозніших проектів є Odeon Tower у Монако – п’ятирівневий пентхаус загальною площею понад 3000 кв. м, із фітнес-клубом, більярдною, баром, сауною, кінотеатром і басейном, вартістю понад 300 млн євро. 

Результат пошуку зображень за запитом

Найбільший вибір дорогих пентхаусів – у Нью-Йорку (One 57, City Spire) та Лондоні (One Hyde Park). Найдорожчий із лотів Нью-Йорка, виставлених наразі на продаж, міститься в історичній будівлі Woolworth Building, на останніх семи поверхах. Загальна площа апартаментів – 875 кв. м, вартість – $110 млн.

Результат пошуку зображень за запитом

Слідом за передовими столицями світу Київ збільшує кількість пропозицій щодо пентхаусів – за рахунок будівництва нових об’єктів бізнес- і преміум-класу. Київські пентхауси мають дві переваги. Перша – ефектні краєвиди на панораму міста: архітектурні пам’ятки, парки, гладь Дніпра. Друга – вартість. Ціни на пентхауси Києва суттєво нижчі, ніж у світових мегаполісах, прайс стартує від $750 000 у комплексах, які ще будуються, до $7 000 000 у готових будинках за лот без обробки.

А ось відсутність обробки – це недолік вітчизняних апартаментів на верхніх поверхах, щоправда, здебільшого для ріелторів. Пентхаус – той продукт, який має справляти на покупця максимальне візуальне враження, інакше продаж сповільнюється. Для покупця ж відсутність обробки – радше перевага і можливість облаштувати кілька сотень квадратних метрів під свої потреби та смаки.

Будівельна компанія «Благо» пропонує вишукані апартаменти і пентхауси в Івано-Франківську в комплексі Parus – будинок клубного типу з розвиненою сервісною та відпочинковою інфраструктурою і підземним паркінгом.

Його особливістю є чудове розташування в центральній частині міста, просторі апартаменти покращеного планування та апартаменти з виглядом на міське озеро, комплекс спроектований таким чином, що всі мешканці можуть споглядати дивовижно красиві та неймовірні пейзажі Карпат.