ДАБІ змінюється: які нововведеня презентувало Міністерство регіонального розвитку


Мінрегіонрозвитку приступило до повного реформування діяльності ДАБІ. Відповідна концепція вже розроблена експертами.

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розпочало повне реформування діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції з метою впровадження прозорого та ефективного держархбудконтролю та нагляду у галузі.

 

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає пресслужба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Для цього вже розроблена концепція реформування ДАБІ та план її реалізації, одним із важливих пунктів якої є посилення відповідальності посадових осіб ДАБІ за прийняття рішень.

 

«Сьогодні органи держархбудконтролю та нагляду мають незначну, скоріш опосередковану відповідальність за прийняття тих чи інших рішень. Як наслідок – значна корупція і зловживання у сфері видачі дозвільної документації на будівництво. Щоб покінчити з цим, потрібне повне перезавантаження діяльності ДАБІ, зокрема й запровадження посиленої відповідальності її посадових осіб за прийняття тих чи інших рішень», – сказав він.

 

Серед заходів, які можуть посилити відповідальність посадових осіб ДАБІ і вже містяться у плані реалізації концепції, Парцхаладзе відмітив:

запровадження процедури прийняття рішень щодо видачі дозволу на виконання будробіт та сертифіката колегіально;

розробка дієвого механізму притягнення до відповідальності посадових осіб органів держархбудконтролю та нагляду за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

запровадження персональної відповідальності керівництва ДАБІ та територіальних підрозділів;

встановлення дієвого механізму із забезпечення контролю за виконанням повноважень територіальними органами ДАБІ;

встановлення кваліфікаційних вимог до посад спеціалістів, які здійснюють повноваження у сфері містобудівної діяльності (їх атестація/сертифікація);

впровадження дієвого механізму досудового оскарження рішень, дій та бездіяльності органів держархбудконтролю;

посилення консультативно-дорадчого компоненту в діяльності ДАБІ тощо. 

 

Нагадаємо, що за дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка наказом Мінрегіону №8 від 31 січня 2019 року створена робоча група з реформування системи архітектурно-будівельного контролю.

 

Джерело