Як кажуть, в Європу їдуть на роботу, а в Україну по любові. Вагомим аргументом на користь поїздок в Україну стало стрімке падіння гривні і зростання, відповідно, курсу валют. Ціни ж, хоча і виросли, все ж продовжують залишатися для іноземних гостей приємно низькими. За словами менеджера з туризму Наталі Наумець, в 2016 році почалася "реабілітація" тенденцій, і кількість туристів зросла в порівнянні з 2014-м майже на чверть, з 2015-м майже на половину.
Очевидно, що на число приїжджих вплинули побоювання в зв'язку з війною на сході країни. Туроператори стверджують, що перше питання, яке задають відвідувачі - питання про безпеку поїздок. Але розуміння того, що конфлікт на Донбасі є локальним, вже переважає.
"Інтерес величезний до України, такого раніше не було, При цьому дуже багато хто їде "дикуном", не купуючи організовані тури.", -стверджує Наталія Наумець.
Проект Побудовано в Івано-Франківську зацікавився чим приваблює іноземців Україна. Як виявилось затишні вулички сторого міста у Львові, "серце" столиці Хрещатик, піщані пляжі в Одесі відійшли на другий план. Тож пропонуємо ознайомитись з ТОП-5 найбільш відвідуваних іноземцями місць в Україні.
Воздвиженка - місто-примара мільйонерів
Один з найелітніших і найменш заселений мікрорайон української столиці, який вже кілька років стоїть практично порожнім і повільно руйнується. Яскраво пофарбовані фасади з невеликим слідом зносу здаються декораціями для фільму. Але насправді, будівлі в стилі 19 століття стоять порожніми в самому центрі міста. Купити тут житло можуть лише дуже забезпечені люди.
Проект будівництва на Воздвиженці був задуманий 12 років тому, як створення престижного району для багатих киян. Однак криза 2008 року призвела до різкого спаду інвестицій в будівництво і попит на елітне житло різко впав.
Раніше Стара Воздвиженка була районом проживання гончарів і шкіряників. Але розташування в самому центрі Києва зробили її мішенню для забудовників, пише видання.
Зараз Воздвиженка практично порожня, лише п’ята частина будинків продана. Тут в основному можна зустріти туристів, весільні фотосесії і зйомки відеокліпів. Воздвиженку вважають “мертвим містом”, оскільки з 250 будинків лише 50 мають мешканців.
Бакота - місце якого нема на карті
Бувати на Поділлі, а не бачити Бакоти означає не бачити Поділля. На Дністрі, за 55 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський на території Національного природного парку «Подільські Товтри», знаходиться шматочок раю – Бакота. Бакота – село, Колодіївської сільської ради Кам’янець-Подільського району. Але цього села ви не знайдете на карті України. Колишні його мешканці не можуть повернутися, поблукати між порожніми хатами, подивитися на закинуті садки. Бо там, де колись була Бакота, сьогодні тече Дністер. У зв’язку з будівництвом Дністровського гідровузла рішенням облвиконкому від 27 жовтня 1981 року Бакоту було виключено з облікових даних.
В 60-ті роки по селу почали ходити чутки про можливе затоплення в зв’язку з будівництвом гідроелектростанції на річці Дністер. На початку 70-х років доля села була вирішена примусово і однозначно: будівництво буде і потрібно виселятись. Спеціально сформовані бригади вирубували і спалювали по долинах дерева, інші переносили цвинтарі (досить неприємне явище) на відведені місця, також були сформовані будівельні та інші організації, що забезпечували вчасне переселення.
Обов’язковою умовою для переселенців було те, що кожен сам свою хату руйнував та вирубував дерева у садку. Загнаний у безвихідь, кожний бакотянин долю вирішував по-своєму. Жителі розділились на 4 групи: одні купили оселі в різних навколишніх селах і переїхали туди, другі почали будівництво в селі Колодіївка, треті – в с. Гораївка, четверті – в с. Стара Ушиця. Всього переселенню підлягало 7486 дворів із 63 сіл Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької та Вінницької областей.
З 1981 року почалось заповнення басейну водою. Місцеві розповідають, що через якийсь час після затоплення селища стара дерев’яна церква сплила із глибини цілком уся на поверхню і вітер ще кілька років носив її водою, немов моторошний і водночас сумний докір людям.
"Україна є благословенним місцем з таким величезним потенціалом і такою великою кількістю можливостей. Ми знаємо, що Україна переживає важкі часи зараз. Але не можна дозволяти цим складнощам затуляти погляд в майбутнє, і в тому числі в аспекті туризму. Імідж України в світі - позитивний. І вам треба використовувати це, заробляти на цьому », - радить Ріфаї.
Україна відкрита для туризму держава, інфраструктура є, люди підготовлені, українці доброзичливі і теплі. Тож українцям, варто попрацювати над саморекламою, а світові в цей час просто треба почути: «Ласкаво просимо в Україну!».
Вікторія Гончаренко
0 Коментарів - Написати коментар