В погоні за комфортом люди всіляко намагаються покращити архітектурний план житла: зробити євроремонт, об’єднати санвузол, зробити додаткові двері в стіні. Зрештою, всі ці зміни не впливають на фактичну площу житла – як було 40 м. кв. так і залишилось. Бажання перетворити свою квартиру з однокімнатної в двокімнатну штовхають людей на радикальні дії. Пропонуємо Вашій увазі ТОП-5 добудов.
ПЕРЕДІСТОРІЯ
Якщо говорити про старі будинки, зокрема так звані “хрущовки”, варто відзначити відсутність балконів на перших поверхах. Як відомо, балкони для українців це щось на кшталт складу, комори, холодильника в зимовий період тощо. Достеменно невідомо хто, коли і для чого придумав балкон, але наші вмілі люди придумають ще сотню застосувань. Ну і як виправити цю несправедливість, коли сусід зверху користується цим архітектурним плюсом, а я – ні? Вірно. Добудувати. Здавалось б: поверхом вище з будинку щось стерчить, то якщо добудувати таке саме внизу – нічого страшного не станеться.
Для чистоти експеременту в даній статті не будуть згадуватись добудови з метою перетворення житлової площі в торгівельну. Мається на увазі, що ми не будемо розглядати модифікації квартр для організації торгівлі, салонів краси, перукарень та інших бізнес-проектів. Таких прикладів наскільки багато, що фотопідбірка на дану тему зайняла б як мінімум 2 статті.
З етичних міркувань ми не будем називати точні адреси, імена власників та інші дані. Мета даної статті – показати ТОП-5 знайдених балконних ноу-хау, а не вирішувати питання законності даних архітектурних рішень.
За попереднім аналізом та соц. опитуванням клондайком балконних добудов виявився мікрорайон БАМ.
БАЛКОННЕ ТОП-5
П’ЯТЕ МІСЦЕ: вул. Довженка, вул. Г. Маземи, вул. Сухомлинського.
На п’ятому місці опинились відразу декілька балконів з вище згадуваного мікрорайону, оскільки визначити порядковість дуже важко.
Особливо хочеться відмітити даний балконний каскад через його габарити. Окремо кожен балкон не є вражаючий, але в сукупності балконна батарея справляє враження.
ЧЕТВЕРТЕ МІСЦЕ: вул. Набережна.
ТРЕТЄ МІСЦЕ: вул. Довженка.
Тут опинились одразу 2 “елітні” двоповерхові балкони.
ДРУГЕ МІСЦЕ: вул. Сухомлинського.
Даний індивідум добудував собі до квартири майже що пів дачі. Мало того – панство вирішило, що ходити через під’їзд не по-царськи, тому було зроблено окремий вхід.
ПЕРЕМОЖЕЦЬ. ПЕРШЕ МІСЦЕ: вул. Г. Мазепи.
Сама добудова не є наскільки масштабною в порівнянні з попередніми. Посідає перше місце даний балкон через свій архітектурний креатив. Вінцем цього геніального інженерного рішення є колони, які підпирають добудований до вже існуючого на ДРУГОМУ поверсі балкон. Все б нічого, але внизу також живуть люди і про їх реакцію на дане ноу-хау можна тільки здогадуватись.
Даний ТОП-5 є чисто суб’єктивним, так як добудови ростуть як гриби після дощу, а ми не знаємо всіх куточків міста від А до Я.
ФОТО: Олександр Литвиненко
Те , що на Набережній і розширенням балкона не назвеш. Це просто біля будинку якусь окрему халабуду побудували.