Сучасне перевтілення старого мікрорайону: що ми не знаємо про Майзлі


Індустріальний мікрорайон Майзлі є одним із найстаріших в Івано-Франківську. Кожен франківець знає, де він знаходиться, проте мало хто знає історію його виникнення та розвитку.

 

Ми спробували дізнатися більше про особливості цього мікрорайону та познайомити вас з перевагами, які вас приємно здивують.

 

Звідки походить назва «Майзлі»?

Доволі незвична та дещо дивакувата назва району не має однозначного визначення. Однією з версій є походження від назви інструмента «майзель».

 

За історичними даними, в цій частині міста раніше жили німецькі робітники-металісти та слюсарі, які будували залізницю. Для роботи вони використовували майзлі, що в перекладі з німецької означає «зубило». Тому за зоною, де працювали та проживали німецькі робітники, закріпилася назва «Майзлі». 

 

Стара архітектура району – історична спадщина міста

Мікрорайон Майзлі знаний у місті завдяки двом великим спорудам: Церква Христа Царя (початок будівництва 1925 року) та Костел Йосифа (початок будівництва 1911 року). Вони є пам’ятками архітектури місцевого значення України та унікальною архітектурною окрасою Івано-Франківська.

 

 

Обидві будівлі мають гарний доглянутий вигляд та досі збирають місцевих вірян на спільну молитву. І хоча довкола почали з’являтися житлові комплекси, сучасна архітектура не порушує сприйняття цієї історичної складової міста.

 

Майже центр міста

Територіально мікрорайон Майзлі має дуже зручне розташування. Відстань від автобусної зупинки до «стометрівки» складає 1.4 км. Щоб дійти пішки до центру, знадобиться усього 20 хвилин. Поїздка громадським транспортом займає приблизно 15 хвилин.

 

Власникам авто ще простіше добиратися до центру. Мікрорайон Майзлі має зручне транспортне сполучення, що дає можливість швидко організовувати поїздки як до популярних центральних локацій, так й в будь-які інші райони міста. 

 

Близькість до вокзалу

Одна з переваг Майзлів є розміщення поруч з залізничним вокзалом та центральним міжміським автовокзалом. Тут курсують приміські та міжміські маршрути, тож мешканцям мікрорайону простіше та зручніше виїжджати до потрібного міста та потрапляти додому.

 

Інфраструктура для життя

На перший погляд, мікрорайон Майзлі може здатися сірим та нецікавим для життя. Та розпочавши знайомство з ним, ви будете приємно здивовані можливостями. У пішій доступності розташовані відділення «Укрпошти» та «Нової пошти», управляюча компанія «Комфортний дім», піцерії, магазини та маркети, заправка «ОККО», медичний центр «MEDILOR». До кінотеатру «Космос» можна дійти за 15 хвилин або доїхати на авто за 5 хвилин.

 

Дещо далі знаходиться Івано-Франківський драматичний театр імені Івана-Франка. 16 хвилин прогулянки по Незалежності – і ви вже холі драмтеатру готуєтеся до перегляду вистави чи концерту. А всього за 10 хв пішки можна дістатися до концертного залу «Арена-центр».

 

За 850 м від Майзлів розташований стадіон «Юність». Тож хто любить бігати чи грати в футбол, має можливість займатися спортом недалеко від свого дому.

 

Перевагою для сімей з дітьми є наявність поблизу навчальних закладів: ліцей №15, гімназія №2, початкова школа №26, дитячі садочки «Гуцулочка» та «Карпатська казка». Недалеко працює міський дитячий шаховий клуб «Дебют». Тут проходять групові заняття з малювання, фотографії та шахів.

 

Поява нового житла

За останні кілька років Майзлі набули іншого вигляду. На вулицях виростають сучасні будинки, промислові вулиці наповнюються новими житловими комплексами. Минулого року тут розпочалося будівництво наймасштабнішого ЖК у місті з новими технологічними рішеннями під різні потреби.

 

Після його реалізації тут з’являться підземний паркінг, торговий центр, велика рекреаційна територія з озером та мультифункціональний майданчик для спорту та відпочинку.

 

Тож хто шукає комфортне та затишне місце для життя, рекомендуємо розглянути мікрорайон Майзлі. Можливо, він стане саме тим ідеальним простором для формування свого щасливого та яскравого майбутнього.