Протестами і критикою нових будівництв в Івано-Франківську вже нікого не здивуєш: тільки за останній рік кияни могли спостерігати близько десятка зіткнень жителів із забудовниками. Кожна зі сторін наводить свої, і начебто резонні аргументи: забудову ущільнюють, позбавляють жителів дворів, парковок, озер. Забудовники, зі свого боку, стверджують, що володіють повним пакетом дозволів на будівництво. Де правда і хто ким маніпулює?
Жителям доводиться понуро споглядати з вікон нові поверхи будівництва, до яких, здається, вже можна дотягнутися рукою, а також замазувати нові тріщини в своїх старих будинках. Безумовно, миритися з таким нікому не хочеться: за рахунок комфорту одних створюють комфорт іншим - чим не привід кинути камінь?
Ситуація з будівельними майданчиками в Івано-Франківську непроста. Зрозуміло, що за відсутності нового Генерального плану розвитку міста у забудовників завжди буде спокуса побудувати будинок не там, де це було б раціональніше з точки зору розвитку міста, а там, де квартири можна подорожче і швидше продати. Так виникають нові житлові свічки у дворах, на напівлегальних парковках - в оточенні і без того щільної міської забудови. Крім шуму і бруду мешканцям доводиться понуро споглядати з вікон нові поверхи будівництва, до яких, здається, вже можна дотягнутися рукою, і замазувати нові тріщини в своїх старих будинках. Безумовно, миритися з таким станом речей нікому не хочеться: за рахунок комфорту одних створюють комфорт іншим - чим не привід кинути камінь? А на емоціях обурених жителів грають професійні учасники протесту, які на цьому заробляють чималі гроші, розпалюючи гнів жителів до максимуму, а потім домовляючись із забудовником про компенсації.
З іншого боку, забудовники часто починають ставити паркан без повного пакету дозвільних документів, знаючи, що зможуть завжди відбутися штрафом. За весь час існування ринку нерухомості до жодного забудовнику не застосовувалися жорсткі санкції за порушення забудови: початок будівництва без дозвільних документів, захоплення чужої прибудинкової території, перевищення дозволеної поверховості, ну і "вишенька на торті" - за будівництво взагалі без дозвільних документів і можливості підключення комунікацій. Чиновники здалеку загрожують пальчиком, а депутати штампують депутатські запити. У сухому залишку в місті десятки проблемних будівництв, які продовжують активно рекламувати і зазивати покупців низькими цінами і красивими картинками вже після втечі скандального забудовника. Хтось поніс за це відповідальність? Чи є якесь кардинальне рішення, що робити з проблемними об'єктами?Або, може, ми стали свідками знесення зайвих поверхів у новобудовах?
Третя сторона питання: чиї підписи стоять на дозвільних документах, що дозволяють забудовувати зелені зони, маленькі дворики всередині щільних житлових кварталів або рити котлован під багатоповерхівку по-між приватного сектору? Якщо мова вже не йде про совість, так, може, варто задуматися про відповідальність чиновників, через яких місто втрачає своє обличчя і перетворюється в кам'яні джунглі з однотипними багатоповерхівками?
Рішення конфліктів на будівництвах вже давно вийшло з законодавчій площині і перейшло в політичну. З одного боку, розпалювати народне невдоволення вигідно багатьом політикам і депутатам, з іншого боку, вирішити конфлікти мирним шляхом навряд чи вдасться: надто глибоко сидять коріння проблеми. А значить, зіткнення і протести будуть тільки посилюватися. Ось тільки кому вони на цей раз принесуть дивіденди, і чималі? Точно не жителям.
0 Коментарів - Написати коментар