Франківців запрошують долучитися до облаштування громадського простору довкола Німецького озера

В Івано-Франківську вчора, 6 червня, відбулася презентація ініціативної групи проекту з перетворення громадського простору довкола Німецького озера.

Паралельно у кількох середовищах виникла ідея розвивати цю територію, як у представників влади, так і громадських активістів. Наразі готових ідей щодо того, як саме виглядатиме територія, у них ще немає. Їх шукатимуть тільки разом з мешканцями, пище Галка.

 

Директорка КП “Центр розвитку і рекреації” Руслана Василюк розповіла, що це озеро було спроектоване як пожежна водойма. Її облюбували мешканці мікрорайону для відпочинку. Потенційно воно може стати популярною і серед решти містян. Є необхідність очистити воду в озері та вдосконалити благоустрій.

 

“Стан водойми задовільний, але як на шкільних предметах – це трійка”, – зауважила Василюк.

 

Президент “НФК Ураган” Олександр Бубен сказав, що у клубі створили спортивні майданчики, які стали місцем проведення спортивних подій, не лише міського, а й загальноукраїнського рівня. Зокрема, змагання з пляжного футболу. На його думку, саме громада має створити технічне завдання для влади, показати, що хоче бачити на цій території.

 

 

Ігор Попадюк, керівник управління з інвестицій міськвиконкому розповів, що ще минулого року розробили проект SymBioCity на шведський конкурс проектів зі сталого розвитку та створення рекреаційних зон поблизу водойм. Працювали саме над розвитком Німецького озера.

 

Інша учасниця проекту Уляна Сидор пояснила, що SymbioCity – це підхід до планування, який насамперед передбачає здоров’я та безпеку людини. Це, зокрема, включає відкритість та справедливість для всіх груп населення та екологічну стійкість.

 

“Дизайнери можуть створити проект, але без участі мешканців вони не можуть забезпечити всі потреби. Тому вони мають працювати разом”, – наголосила Сидор.

 

Ігор Попадюк додав, що у рамках роботи над проектом вже зустрічалися з усіма зацікавленими сторонами – мешканцями, представниками бізнесу, екологами, церковниками та рибалками. За порадою шведських тренерів намагалися врахувати усі побажання.

 

Проектна група “109” буде розробляти новий образ Німецького озера.

 

“Найліпшу інформацію про простір мають самі мешканці, вони є його найбільшими знавцями”, – вважає її представник Максим Асафатов.

 

Він розповів про їхні проекти у Львові: “Замарстинівський парк”, “Сквер гідності”, ” Замок на Сихові”. Працюючи над ними постійно проводили зустрічі з мешканцями, аби втілити їхні очікування.

 

“Наші принципи роботи – залучення всіх зацікавлених сторін, врахування історичного контексту, принципи універсального дизайну, що передбачає інклюзивність та відкритість, унікальне рішення для простору”, – сказав урбаніст.

 

За його словами, ці принципи застосовуватимуть і в роботі над Німецьким озером. Урбаністи вже відвідали це місце.

 

24-25 червня на Німецькому озері відбудеться спортивний фестиваль. Це буде магнітна подія, що має залучити аудиторію для збору ідей щодо розвитку цієї території. Наступним етапом стане Архітектурний воркшоп 11-14 липня.

 

Комунікаційним інструментом є група у Фейсбуці “Німецьке озеро”, де всі охочі зможуть долучатися до обговорення проекту.