Бронюємо житло на свята: як заощадити і де знайти кращий варіант


Перед святами житло потрібно бронювати ще за пів року, але хороший варіант можна знайти і прямо в день заїзду.

 

До новорічних свят залишилося всього нічого, а значить, пора задуматися про те, де і як їх відзначати. Сайт "Сьогодні" розповідає, як зняти житло на свята дешевше, де його шукати і коли найкраще цим займатися.

 


 

Де шукати житло

Зараз існує безліч майданчиків, на яких легко можна знайти підходящий варіант – будь то готель, апартаменти або заміський будинок. Щоправда, найкраще користуватися перевіреними сервісами, наприклад, такими, як Booking, Airbnb, Agoda, де можна знайти варіанти житла як в Україні, так і в будь-якій країні, яка вам цікава.

 

Якщо ви плануєте подорож нашою країною, то можна скористатися локальними майданчиками для пошуку – Dobovo, Olx, Doba.ua.

 

"Стандартними в даному випадку будуть пошуковики Booking, Airbnb, Agoda і т.д. В Україні Dobovo, Olx, Doba.ua і т.д. На Booking я часто роблю кілька бронювань з "безкоштовним скасуванням" і після протягом декількох днів/тижнів можу стежити за цінами на вибрані готелі. Кілька разів перебронювати один і той же готель, тому що на нього знижувалася ціна", – радить Катерина Бірська, директор турагенства "VividTravel".

 

Бірська додає, що можна заощадити від 5%, якщо зв'язатися з готелем безпосередньо і домовитися про кращі умови або знижку. На сайтах готелів часто можна помітити, що надається додаткова знижка при бронюванні безпосередньо.

 

Крім цього, можна скористатися послугами турагентств, який виберуть і запропонують вам готелі. Дмитро Власов з Grekodom Development радить купувати пакетні тури: проживання та переліт, тому що це вийде дешевше.

 

"Туроператори викуповують заздалегідь оптом певну кількість місць в готелях, тому у оператора ціна може бути нижче, ніж у готелю безпосередньо. А також можуть бути вільні пропозиції", – говорить Власов.

 

У тому випадку, якщо ви шукайте апартаменти, квартиру або будинок, найоптимальніше буде скористатися сервісом Dobovo або Airbnb. Тут варто вибирати житло з хорошим рейтингом і відгуками, щоб не розчаруватися по приїзду.

 

Валерія Рожко, керівник відділу бронювання керуючої компанії Ribas Hotels Group, пояснює в коментарі сайту "Сьогодні", що, наприклад, якщо ви внесли передоплату, а по приїзду виникли будь-які проблеми, Airbnb поверне вам гроші, тому що господар готелю/апартаментів отримує оплату за проживання тільки за фактом виїзду гостя.

 

"Те ж саме і з сайтом Agoda. Рекомендую моніторити відразу на декількох сайтах, оскільки деяких готелів немає на Airbnb, але вони є на Booking.com. І навпаки, за кордоном більшість апартаментів відсутні на Booking.com, але розміщені на Airbnb і Agoda, оскільки ці сайти більше "заточені" на продажу апартаментів, вілл, котеджів", – зазначає Рожко.

 

Вона додає, що обов'язково потрібно звертати увагу на відгуки, і не тільки на те, що пишуть, але і на їх кількість . Оскільки чим більше відгуків має об'єкт розміщення, тим більша ймовірність, що ви знайдете його по приїзду.

 

"Не довіряйте готелям з невеликою кількістю фото (до п'яти), або занадто відфотошопленим знімкам. Пам'ятайте, в житті всі яскраві кольори виглядатимуть блідіше, а все" величезні "кімнати – менше. Якщо ви бронюєте готель не за кордоном, а в Україні, краще бронювати безпосередньо через офіційний сайт або по телефону. Так ви зможете отримати максимум відповідей на запитання, попросити знижечку і скласти приблизне враження про готель", – розповідає Рожко.

 

Коли краще бронювати

 

Загальновідомо, що найкраще бронювати житло заздалегідь. Звичайно, іноді випадає можливість дочекатися останнього моменту і забронювати готель прямо в день заселення (буває таке, що гості не приїжджають або ж знімають свою бронь), але все це пов'язано з істотними ризиками, хоч і дозволить заощадити, тому що ціна на житло безпосередньо в день заселення може впасти.

 

"Новорічним відпочинком найкраще займатися заздалегідь. Так і вибір за варіантами житла більше, і є можливість вибрати те, що подобається, а не те, що залишилося. Не варто боятися ранніх бронювань. Для новорічних дат можна починати придивлятися варіанти відразу після Нового року або хоча б за півроку. При цьому вийде заощадити вдвічі, а то і втричі. Так ви отримуєте більший вибір житла за розумні гроші", – пояснює Катерина Бірська.

 

Валерія Рожко додає, що готелі часто використовують знижки для раннього бронювання, саме тому краще шукати собі житло заздалегідь. До слова, стосується це не тільки готелів, але і квартир і будинків.

 

Головні принципи, які потрібно пам'ятати, щоб заощадити на бронюванні житла:

  • найкраще бронювати житло заздалегідь, тоді можна отримати непогану знижку, особливо це стосується бронювання житла на святковий час;
  • житло на вихідні дні та свята завжди коштує дорожче, ніж на будні дні;
  • можна пошукати гарячі і акційні пропозиції: трапляється, що у готелів залишаються незаповнені номера і вони виставляють їх за дуже низькими цінами;
  • бронювати житло краще безпосередньо на сайтах готелів, якщо ви вважаєте за краще зупинитися саме в готелі;
  • найбюджетніший і найкомфортніший варіант – це апартаменти, особливо якщо йдеться про поїздку за кордон;
  • читайте про умови скасування бронювання і вибирайте ті місця, де це безкоштовно.