В житлових будинках можна знизити енергоспоживання на 75%

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає, що в Україні потенціал зниження енергоспоживання в житлових будинках становить 75%.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, ефект від правильно проведеної тепломодернізації багатоквартирного будинку мешканці відчують вже у наступному опалювальному сезоні.

 

Мова йде про зменшення комунальних платежів у 1,5-2 рази. Але значна частина населення масово включиться у цей процес через 5-7 років, коли переваги реформи енергоефективності стануть очевидними. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

 

«Нещодавно я зустрічався з представниками ОСББ і 30% з них вже провели термомодернізацію різного рівня. Вони вже економлять мінімум 40% енергії. А у деяких випадках платіжки здешевіли у 2-2,5 рази. І це лише завдяки «теплим кредитам» та муніципальним програмам. За даними Європейсько-українського енергетичного агентства, за допомогою тепломодернізації і капітального ремонту будівель, щорічне споживання енергії можна зменшити на 10-25%. В цілому ж по Україні, потенціал зниження енергоспоживання становить 75%», – зазначив Віце-прем’єр.

 

Він переконаний, що ефективне використання ресурсів у житловому секторі може стати для економіки України одним з головних чинників відновлення після затяжної кризи. Зубко наголосив, що за умови використання тих же обсягів природних ресурсів, ми матимемо змогу виробляти у 1,5 рази більше електроенергії, знизивши на 40% її споживання у секторі ЖКГ.

 

Джерело