Нові будівельні норми дозволять економити до 40% енергії


З 1 грудня набувають чинності нові будівельні норми, які підвищують вимоги до енергоефективності житлового будівництва. Це дозволить знизити втрати енергії на 40%.

 

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе повідомив, що проектування житлових будинків з класом енергоефективності не нижче «С» дозволить заощаджувати до 40% на енергії, інформує прес-служба Мінрегіону.

 

За словами Парцхаладзе, цю обов’язкову норму закріплено у нових ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення». Вони набувають чинності з 1 грудня 2019 року і стосуються нового будівництва та реконструкції.

 

«Увесь прогресивний світ рухається у напрямку енергозбереження і ми повинні переймати цей позитивний досвід. 23 липня минулого року набули чинності зміни до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», у якому впроваджено європейські вимоги до енергоефективності та введено класи енергоефективності будівель від A до G. Відповідно, ці принципи було враховано під час оновлення ДБН щодо житлових будинків. Ці якісні зміни дадуть можливість гріти помешкання людей, а не повітря», – зазначив Парцхаладзе.

 

Згідно з новими ДБН, житлові будинки та вбудовані в них приміщення громадського призначення слід проектувати класом енергоефективності не нижче «С» з урахуванням вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель». Нові ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки.

 

Основні положення» розроблені на заміну застарілих ДБН 2005 року. З ними можна ознайомитися за посиланням. Ми раніше писали, що в Україні почала працювати програма «Енергодім» від Фонду енергоефективності, яка фінансуватиме комплексні проекти енергомодернізації багатоповерхівок. Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів.

 

Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета «легкий» та 50% для пакета «комплексний». При цьому перші 300 ОСББ отримають додатковий грант у розмірі 20%.