Управління з питань Держархбудконтролю відповідає на Топ-5 питань франківців

На ТОП-5 найпоширеніших з них Управління з питань ДАБК кожного місяця відповідатиме на своїй офіційній ФБ-сторінці, щоб коротко і доступно проінформувати франківців з приводу того чи іншого звернення.

До Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради часто надходять запитання від мешканців щодо процедури оформлення різних документів, отримання дозволів тощо. 

 

Сьогодні даємо відповіді на такі запитання:

 

1.Чи можна засклити балкон, лоджію без дозволу органу ДАБК?

 

Це роботи з перепланування та відносяться до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406.

 

Згідно з новими ДБН, з жовтня 2018 р. дозволено склити лоджії та балкони з шириною не менше 1,2 м при умові, що площа скління буде не менше 50% від площі зовнішніх стін балконів. При цьому вікна мають бути облаштовані сумарною шириною не менше 1,2 м і повинні відчинятися на бік балкону. 

 

2.Яким чином узаконити самовільну добудову до індивідуального житлового будинку?

 

Згідно «будівельної амністії», якщо добудова до індивідуального житлового будинку проведена з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року, необхідно подати до центру надання адміністративних послуг заяву та наступні документи:

 

- копію технічного паспорта з відміткою про технічне обстеження, проставлену інженером з інвентаризації нерухомого майна, завірену належним чином;

 

- копію документу, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, завірену згідно Закону України «Про нотаріат»;

 

- заповнену декларацію про готовність до експлуатації об’єкта;

 

Технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

 

3.Чи можна здійснити перепланування квартири без згоди сусіда?

 

Згідно з «Правилами користування приміщеннями житлових будинків», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. N 45 переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, дозволу власника будинку (квартири) та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку, можливе, якщо не відбулося втручання в основні несучі конструкції будівлі та втручання в інженерні мережі загального користування.

 

 4.Яким чином узаконити житловий будинок, збудований до 1992 року?

 

Для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., подаються: 

 

- документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт нерухомого майна, у тому числі рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність чи відомості про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність з погосподарської книги;

 

- виписка з погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений, - сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою;

 

- технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;

 

Вищезазначені документи необхідно подати в реєстраційну службу в центрі надання адміністративних послуг для реєстрації права власності.

 

 5.Яким чином перевести квартиру під приміщення комерційного призначення?

 

Ці роботи відноситься до робіт з реконструкції. 

 

Відповідно до положень ДБН А.2.2-3-2014 "Склад та зміст проектної документації на будівництво " реконструкція це перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, в наслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко- економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. 

 

Порядок дій замовника будівництва визначений статтею 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»:

 

1) Отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

 

2) Розроблення проектної документації та проведення її експертизи (у разі визначення об’єкта класу наслідків(відповідальності) СС1 – в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд та затвердження проектної документації; у разі визначення об’єкта класу наслідків(відповідальності) СС2, СС3 - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення);

 

3) Затвердження проектної документації.

 

4) Виконання підготовчих та будівельних робіт (після отримання відповідних документів дозвільного характеру).

 

5) Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

 

6) Реєстрація права власності на об’єкт містобудування.