Як змінилися правила оплати послуг ЖКГ

З 1 травня набрав чинності закон «Про ЖКГ», який встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами і постачальниками послуг, а також змінює правила оплати комуналки.

З 1 травня 2019 року в Україні набуває чинності Закон «Про житлово-комунальні послуги». Українці можуть зіткнутися з такими новаціями, як пеня, штрафи, перевірки і навіть відключення.

 

Згідно з новим законом про ЖКГ вводяться такі зміни: для обслуговування багатоквартирного будинку мешканцям необхідно вибрати керуючого (людина з свого кола, старий ЖЕК або компанію). З новопризначеним керуючим потрібно буде обговорити і прописати всі вимоги мешканців, розмір оплати за послуги та правил оцінки якості його роботи; за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ нараховується пеня в розмірі 0,01% на місяць, або 3,65% в рік.

 

Але в тому випадку, якщо споживачеві з боку держави буде заборгованість по виплаті субсидій або (якщо той бюджетник) зарплат, пеня нараховуватися не буде; якщо мешканці не створять об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), постачальникам послуг дадуть право вводити абонплату; лічильником комерційного обліку вважається не квартирний, а будинковий прилад обліку.

 

Іншими словами, сусіди багатоквартирних будинків платитимуть за весь обсяг теплоенергії та води, спожитий всім будинком. Наприклад, якщо на будинковому лічильнику в будинку з ОСББ «накрутило» більше, ніж сумарно у всіх квартирах, додатковий залишок буде розподілятися між усіма мешканцями в тих пропорціях, які вони встановлять самі. Як ці «зайві» куб. м або Гкал буде розкидатися, якщо сусіди не створять ОСББ або житлово-будівельний кооператив (ЖБК), поки невідомо. 

 

Джерело