Ціна на газ для населення залежатиме від регіону України

З 1 травня у кожному регіоні України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів. Це пов’язане з різницею тарифу на доставку газу.

Після запровадження НКРЕКП нових тарифів для АТ «Укртрансгаз», із 1 травня у кожному регіоні країни діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів.

 

До цього нововведення вартість газу була єдина для споживачів у всіх регіонах.

 

«Тому що для всіх областей діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, який складався з тарифу на транспортування для «Укртрансгазу» і тарифу на розподіл для операторів ГРМ», – пояснили в Асоціації газового ринку України.

 

Зміна вартості газу залежно від регіону зумовлена рішенням НКРЕКП запровадити для дочірньої компанії «Нафтогаз України» – АТ «Укртрансгаз» – тарифу на транспортування газу, виходячи із замовленої потужності.

 

«Він передбачає, що споживачі газу (зокрема й побутові) сплачуватимуть за послуги транспортування газу газотранспортною системою фіксовану ставку (абонплату), у розмірі 157,19 грн. за тис куб. м. (без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України», – пояснили в Асоціації.

 

Зазначається, що «Укртрансгаз» вже надіслав постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу. 

 

Вартість природного газу у травні 2019 р.

 

 

Вартість природного газу у червні 2019 р.

 

 

Джерело