Як виглядала вулиця Січових Стрільців 100 років тому. ФОТО

Франківці щодня прогулюються вулицями міста, але не всі задумуються, як виглядали наші вулиці, наприклад, 100 років тому.

Вулиця Січових Стрільців — вулиця в Івано-Франківську, що веде від вул. Мазепи до вул. Незалежності. Проходить паралельно до Вічевого майдану та пішохідної частини вулиці Незалежності і вливається з останньою, таким чином, продовжуючи рух автотранспорту в напрямі вулиці Мазепи, пише Вест Ньюз.

Давня вулиця міста, створена в середині XVIII ст., знаходиться на півдні центральної частини міста.

 

Історія

Перша назва вулиці — Широка. Близько 1885 р. перейменована на честь Яна ІІІ Собеського, правителя Речі Посполитої та талановитого полководця, переможця над турками (Хотинська битва (1673), Оборона Відня (1683)), підтримував козацтво на Правобережній Україні.

За часів ЗУНР у 1919 році вулиці дали назву Михайла Грушевського. Пізніше, польська влада повернула їй ім’я Собеського, а під час німецької окупації була перейменована на Доктора Ляша.

За радянської влади, незмінно із 1945 р., називалася на честь Василя Чапаєва, командира 25-ї дивізії Червоної армії, учасника Першої світової та Громадянської війни в Росії.

З лютого 1991 року вулиця носить теперішню назву — Січових Стрільців, однієї з найкращих регулярних формувань в Армії УНР 1917–1919 років.

 

Будівлі

Вулиця пролягала вздовж південної частини Станіславівської фортеці, тому на першому етапі свого існування — у другій половині XVIII ст. ліва її сторона була зайнята ярами та укріпленнями, які від стін фортеці (з південного боку) починалися в районі Вічевого майдану, а права була щільно забудована передмістям.

Забудована вулиця переважно будинками 1870-х—1910-х років, окрім тієї частини, яка проходить від перехрестя із вул. Коновальця до її завершення на Незалежності — споруди 1920-х—1930-х років та новобудови.

Тут знаходяться 30 пам’яток історії та культури.