Як покращити планування квартири без штрафів

При капітальному ремонті старої квартири, «сирцю» в новобудові чи будинку люди бажають «перекроїти» все по-новому». Згодом це може «вийти боком». Щоб грамотно і без штрафів зробити задумане, необхідно чітко виконувати правила та законодавство.

Команда "Побудовано в Івано-Франківську" зясувала, що можна зробити в квартирі без погодження із владою.

Дозволено прибирати стіни, які не є несучими. Такі стіни можна переносити або демонтувати. Також можна добудовувати нові стіни, але не можна збільшувати навантаження на перекриття будинку.

В рамках перепланування можна об’єднати кімнату з лоджією, але це може призвести до дефіциту тепла в квартирах інших мешканців будинку. Нагадаємо, що виносити батареї на засклені лоджії заборонено. У такому випадку можна утеплити балкон, і поставити там електричний радіатор.

Площу санвузла можна збільшити за рахунок допоміжних приміщень – коридору, комори, але не за рахунок кухні або кімнати. Встановлення джакузі можливе тільки після узгодження, бо ванна збільшує навантаження на перекриття у будинку.

Змінити систему газо- і водопостачання можна тільки за допомогою відповідних служб. Також важливо, щоб служба мала ліцензію на проведення таких робіт.

Збільшити площу кімнати можна за рахунок нежитлових приміщень або кухні, якщо квартира обладнана електроплитою.

Перед проведенням робіт з перепланування радимо вам проконсультуватися з фахівцями, щоб уникнути штрафів, судових позовів і необхідності все повертати в попередній стан.