У липні киянам запропонують сортувати сміття

Столичні перевізники сміття впровадживатимуть пілотні проекти з роздільного збору твердих побутових відходів, а КМДА обере найкращий варіант для поширення містом.

У липні міська влада Києва має намір запустити пілотні проекти з метою роздільного збору твердих побутових відходів. У місті планується встановити до трьох тисяч контейнерів для окремих фракцій – пластику, скла.

 

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, слова якого наводить прес-служба КМДА.

 

«Ми зустрілися із перевізниками сміття, що працюють у столиці, і запропонували їм розробити й впровадити пілотний проект роздільного збору на територіях, де вони працюють. Дуже важливо, що це будуть різні моделі, запропоновані підприємствами, і вже у процесі пілотування ми визначимо найбільш ефективну», – сказав Петро Пантелеєв.

 

Заступник голови КМДА зазначив, що розвиток системи роздільного збору є частиною загальної стратегії Києва щодо впровадження європейських методик поводження з відходами. Він зауважив, що морфологічний аналіз столичного сміття свідчить, що кількість вторинної сировини складає близько 5-7% від загального обсягу.

 

«Саме тому дуже важливо на першому етапі розвивати побутове сортування, спрямовувати вторсировину на переробку. А також створити сміттєпереробний комплекс із обладнанням для ефективної переробки органічної та інших фракцій», – сказав Петро Пантелеєв.

 

За його словами, місто вже обрало кілька локацій, що можуть бути придатними для будівництва такого комплексу.

 

«Хочу одразу зазначити, щоб не було спекуляцій та пліток, – від будівництва сміттєспалювального заводу поблизу ТЕЦ-6 місто відмовилось», – сказав представник КМДА.

 

Джерело