Садочка не буде: єпархія УПЦ Московського патріархату остаточно відсудила в Івано-Франківська приміщення по вул.Чорновола

Львівський апеляційний господарський суд своєю ухвалою залишив без змін рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 11 травня про розірвання договору оренди приміщення храму по вул. Чорновола, 6 з Івано-Франківською єпархією УПЦ МП.

Тоді Господарський суд відмовив у задоволенні позову виконавчого комітету до Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви про зобов’язання звільнити орендовані нежитлові приміщення. Рішення вже набрало законної сили.

 

11 травня Господарським судом Івано-Франківської області задоволено заяву єпархії про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, скасовано рішення від 24 січня та винесено нове рішення, яким відмовлено у задоволенні позову виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви про зобов’язання звільнити орендовані нежитлові приміщення, тобто приміщення Спасо-Преображенського храму.

 

Вказане судове рішення виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради оскаржив в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги.

 

Таким чином, поставлено крапку в багатомісячному судовому процесі, розпочатому за ініціативою виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Однак, Львівський апеляційний господарський суд своєю ухвалою залишив рішення суду попередньої інстанціїх без змін. 

 

Нагадаємо, ділянку та приміщення колишнього дитячого садка по вулиці Чорновала,6 єпархія орендує ще з 2006 року. В будівлі новий власник облаштував молитовний будинок та канцелярію. За договором, дія оренди мала припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Та досі про будівництво нічого не чути.

 

Рік тому місцева влада вирішила повернути орендоване майно та відновити на вулиці Чорновола, 6 дитячий садок. Почала із земельної ділянки площею 0,1898 га, на якій знаходиться орендоване церквою приміщення.

 

9 липня 2016 року міська рада своїм рішення передала ділянку у постійне користування Департаменту освіти та науки. Територія відноситься до категорії земель громадської забудови, а її цільове призначення визначено «для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти».

 

Ділянка на кадстровій карті 

 

Довідково: 20 грудня 2006 року виконком міської ради передав в оренду єпархії два нежитлові приміщення загальною площею 300 кв м для використання під молитовний будинок та канцелярію єпархіального управління.

Йдеться про будівлі на вул. Чорновола, №6 та №6Б, в яких раніше був дитсадок.

За договором, дія оренди мала б припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Адресою храму мала б бути вул.Чорновола,6 Б. Проте будівництво досі не розпочали.

Натомість, Івано-Франківськ в цей час ще й надав єпархії УПЦ МП окрему ділянку для будівництва церкви по вул. Довженка, 2. Але і після спорудження церкви православні приміщення дитячого садка не звільнили.

Усі ці 10 років за оренду земельної ділянки та приміщення колишнього садка єпархія УПЦ МП платить до міського бюджету 583 гривні в рік.