У центрі Івано-Франківська побудують новий садок на 50 місць

Управління капітального будівництва оголосило про допорогову закупівлю робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво нового дитячого садка на вулиці Чорновола,6.

Очікувана вартість робіт становить 450 тис грн. Нині торги перебувають на стадії подання пропозиції. Аукціон пройде 13 вересня.

 

Робочий проект передбачає будівництво двоповерхової будівлі. Дошкільний навчальний заклад орієнтовно розрахований на 50 місць, в тому числі ясельна група на 15 дітей, дошкільна група (діти 3-4 роки) на 20 осіб і дошкільна група (діти 4-5 років) на 15 осіб. Також запроектовано будівництво фізкультурного залу, актового залу, медичного кабінету, кухні, службових приміщень, тощо. Окремо передбачено будівництво спортивно-ігрового майданчика (футбол, баскетбол, гімнастична драбина, бігова доріжка)  та прогулянкових павільйонів (казкові дитячі будиночки).

 

Попри це, до технічної документації Управління капітального будівництва додало ситуаційну схему, містобудівні умови та обмеження, довідку із земельного кадастру і витяг з генплану.

 

Щодо дозвільних документів на будівництво, то їх департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини видав ще у серпні 2016 року. Дані у містобудівних умовах та обмеженнях співпадають із технічним завданням. Там вказано про будівництво двоповерхового дошкільного навчального заклад, розраховано на 50 місць.

 

За даними витягу із земельного кадастру, під забудову відведена земельна ділянка площею 0,1898 га по вулиці Чорновола,6. Її цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. Ділянка знаходиться буквального у самому центрі міста та відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови.

 

Ділянка на кадастровій карті

 

По факту це та сама ділянка, яку у 2006 році, разом із розташованими на ній нежитловими приміщеннями орендувала Івано-Франківська єпархія Української православної церкви московського патріархату. В будівлі новий власник облаштував молитовний будинок та канцелярію. За договором, дія оренди мала припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Та досі про будівництво нічого не чути.

 

Рік тому місцева влада вирішила повернути орендоване майно та відновити на вулиці Чорновола, 6 дитячий садок. Почала із земельної ділянки площею 0,1898 га, на якій знаходиться орендоване церквою приміщення. Тож 9 липня 2016 року міська рада своїм рішенням передала ділянку у постійне користування Департаменту освіти та науки.

 

Після землі черга дійшла і до приміщень. Міський голова Руслан Марцінків направив лист до УПЦ Московського патріархату з проханням повернути місту орендоване нею комунальне майно по вулиці Чорновола, 6. Церква вимоги місцевої влади не виконала, так що остання звернулася до суду.

 

Спочатку Господарський суд Івано-Франківської області відмовив у позові виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради про розірвання договору оренди на приміщення у по вулиці Чорновола, 6  з Івано-Франківською єпархією УПЦ.

 

У свою чергу місто подало на апеляцію, і вже в листопаді 2016 року Львівський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу виконавчого комітету щодо розірвання договору оренди нежитлових приміщень з єпархією.

 

Остання звернулася до суду вищої інстанції. Відтак, у лютому 2017 року Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Московського патріархату та скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду.

 

Судові баталії щодо приміщень по вулиці Чорновола,6 продовжилися навесні. Виконавчий комітет подав заяву до вищого судового органу України про перегляд постанови Вищого господарського суду від 6 лютого 2017 року. Та Верховний суд України відмовив у допуску справи до провадження, тим самим поставивши крапку у багатомісячній судові тяганині на користь УПЦ московського патріархату.